Sestdien, 2. aprīlī, piedaloties visiem uzņēmuma dalībniekiem kopā ar savām ģimenēm, atklāta jaunā Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) uzņēmuma "Jensen Metal" ražošanas ēka Karostas Industriālajā parkā, portālu irliepaja.lv informēja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.  

Jaunā nerūsējošā tērauda ražotne ir izbūvēta blakus jau esošai "Jensen Metal" metāla un furnitūras ražotnei ar kopējo platību 13,5 tūkst. m2. Būvdarbus veica SIA "Bukoteks" pēc SIA "LVCT" projekta, pasūtītājs – ar SIA "Jensen Metal" saistītais uzņēmums SEZ SIA "JM Properties". Tiešās būvniecības darbu izmaksas ir 8,6 miljoni eiro, bet aprīkojumā un iekārtās papildus ieguldīts ap četriem miljoniem eiro.  Abas rūpnīcas kopā nodarbina gandrīz 430 darbinieku.


Foto: Liepājas SEZ.


Ideja par Karostas Industriālā parka izveidi radās jau 1999. gadā, lai veicinātu jaunu darbavietu veidošanos, palielinātu pilsētas un valsts budžetā ienākošo nodokļu summu un būtu iespēju papildus līdzekļus novirzīt izglītībai, kultūrai un sportam un citiem projektiem, vienlaikus Karostu veidojot par pievilcīgu vietu darbam, dzīvošanai un atpūtai. Jaunu rūpnīcu būvniecība Karostā nebija iespējama vai investoriem nešķita pievilcīga līdz pat  2015.gadam, kad pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi uzņēmējdarbības vajadzībām  sakārtoja teritoriju Karostā gandrīz 20 ha platībā.  

Pēc AS "Liepājas metalurgs" bankrota 2013. gadā tika meklēti risinājumi bezdarba jautājumiem un izdevās piesaistīt ES Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, lai īstenotu projektu "Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā". Tā ietvaros rekultivēja degradēto teritoriju Karostā, kā arī Meldru ielā, izbūvēja inženierkomunikācijas un ielu publisko infrastruktūru, ieskaitot apgaismojumu, gājēju un veloceliņus vairāk nekā 20 ha plašā teritorijā.  


Foto: Liepājas SEZ.


SIA "Jensen Metal" bija pirmais uzņēmums, kurš uzdrīkstējās savas ražotnes būvēt Karostas Industriālajā parkā. Pirmā "Jensen Metal" metāla un furnitūras ražotne darbu uzsāka 2019. gada vasarā.

Otru, nerūsējošā tērauda ražotnes būvniecību "Jensen Metal" uzsāka 2021. gada februārī, un jau tā paša gada augustā tika svinēti spāru svētki. Saskaņā ar būvdarbu laika grafiku ekspluatācijā būve tika nodota šā gada 4. janvārī, apliecinot, ka, neskatoties uz dažādām sarežģītām situācijām – būvmateriālu cenu kāpumu, epidemioloģiskajiem apstākļiem utt., rūpnīca uzbūvēta kvalitatīvi, iekļaujoties laika grafikā un apstiprinātajā budžetā. Šobrīd visa "Jensen Metal" ražošana atrodas vienuviet Karostas Industriālajā parkā.


Foto: Liepājas SEZ.


Jaunās rūpnīcas atklāšanas pasākumā Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš uzsvēra, ka "šodien ir svētki rūpniecības attīstībai Liepājā" un ka ""Jensen Metal" ir nopietns pilsētas sadarbības partneris". Savukārt Liepājas SEZ pārvaldnieka pienākumu veicējs Uldis Hmieļevskis atgādināja, ka jaunās rūpnīcas vieta izraudzīta pirmās "Jensen Metal" rūpnīcas atklāšanas laikā un aicināja lūkoties, kur varētu būvēt trešo rūpnīcu.