Kompānija "HRC Libau" jaunās koksa rūpnīcas izveidē Liepājā plāno investēt kopumā 200 miljonus eiro, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma pārstāve Nataļja Daine.

Viņa norādīja, ka nepieciešamo finansējumu uzņēmums grasās piesaistīt no Rietumeiropas finanšu institūcijām.

Patlaban sākti apbūvējamās teritorijas labiekārtošanas darbi, kurus paredzēts pabeigt 2014.gada pirmajā pusē. Pēc labiekārtošanas darbu pabeigšanas paredzēts sākt pašas rūpnīcas celtniecību, kas prasīs aptuveni trīs gadus. Plānots, ka jaunā rūpnīca nodrošinās 300 darba vietas.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka uzņēmums iecerējis uzbūvēt koksa rūpnīcu "HRC AG Energokomplekss". Līdzās pamatproduktam – koksam – rūpnīcā ražos arī siltumenerģiju un elektroenerģiju. Plānots, ka gadā pārstrādājot aptuveni 450 tūkstošus tonnu akmeņogļu, uzņēmums saražos aptuveni 310 tūkstošus tonna koksa, vairāk nekā septiņus tūkstošus tonnu klinkera izejvielas, kā arī 182 tūkstošus megavatstundas elektroenerģijas un 400 tūkstošus megavatstundas siltumenerģijas.

"HRC Libau" ir dibināts 2009.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,125 miljoni latu. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Kiprā reģistrēta kompānija "PDS & P Business Corporation".