Noskaidroti seši Latvijas uzņēmumi, kas aizvadītajā gadā radījuši inovatīvākos tūrisma produktus un pretendēs uz "Eksporta un inovācijas balvu 2022", aģentūru LETA informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).


"Eksporta un inovācijas balva" tiks pasniegta piecās kategorijās – "Eksporta līderis", "Eksporta jaunpienācējs", "Inovācijas čempions", "Eksporta čempions" un "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts".


Apbalvojumu pasniegšana, klātesot Valsts prezidentam Egilam Levitam, norisināsies 14.decembrī.


Komersantu grupā nominēts uzņēmums "JA Travel" ar produktu grilbārs uz kuģa, "Dont Panic" un "Skudras Metropole" ar produktu "Nepieradinātās naktsmītnes" -"Dabas galerija" un Vitalitātes akadēmija "Via Vitalité".


Biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldību iestāžu grupā nominēts Ventspils zinātnes centrs "Vizium", interaktīvā vēstures ekspozīcija Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī un Liepājas muzeja filiāle "Hoijeres kundzes viesu nams".


Konkursu organizē Ekonomikas ministrija un LIAA sadarbībā ar Centrālo statistikas pārvaldi, Latvijas eksportētāju asociāciju "The Red Jackets" un finanšu institūciju "Altum", kura pasniegs speciālbalvu drošākajam eksportētājam.


Visu piecu konkursa nomināciju uzvarētāji saņems Latvijas Republikas balvu 2000 eiro apmērā darījuma braucienam divām personām, tai skaitā līdzdalībai komersantu delegāciju sastāvā valsts augstāko amatpersonu vizītēs ārvalstīs, līdzdalībai LIAA organizētajās tirdzniecības misijās un individuālo darījuma braucienu, apmaksai. Tāpat uzvarētājiem tiks dotas tiesības izmantot attiecīgās konkursa kategorijas zīmi uz visiem saviem produktiem vai produktu līnijām, kā arī uz mārketinga materiāliem


Konkurss notiek jau 17.reizi. Šogad konkursa žūrija saņēma 27 pieteikumus.