Zemkopības ministrija (ZM) piektdien, 3. novembrī, apbalvošanas ceremonijā kultūras centrā "Ulbrokas Pērle" paziņojusi gada balvas zivsaimniecībā "Lielais loms 2023" laureātus – zivsaimniecības nozares labākos uzņēmējus un darbiniekus, kuru vidū arī liepājnieks Jānis Freimanis, informē ministrija.


Zemkopības ministrs Armands Krauze: "Zivsaimniecības tradīcijas ir sakņotas dziļi Latvijā, un vienmēr ar tām esam lepojušies. Mēs zinām vīrus un dzimtas, kuru sirdis pieder jūrai. Mēs zinām mūsu zivsaimniecības produktus, kas saņēmuši pasaules atzinību un ierakstīti Eiropas Aizsargāto produktu nosaukumu reģistros, un ieguvuši slavu krietni tālu aiz Latvijas robežām. Mūsu ražojumi ik gadu nonāk vairāk nekā 60 pasaules valstīs. Zivsaimniecības nozares radītā pievienotā vērtība valstij ir ļoti nozīmīga. Vietējā tirgū ļoti svarīgs ir arī mūsu piekrastes zvejnieku un zivju audzētāju devums. Vispārējā sacensībā, kas pastāv tirgū, tai skaitā no ārvalstu ražotāju puses, vienmēr ir jācenšas sevi parādīt ar kaut ko īpašu, pie mums Latvijā tradicionāli iegūtu un radītu. Tādu produktu kas patiktu gan mūsu, gan ārvalstu zivju gardēžiem. Es ticu, ka mēs to spējam, ņemot vērā arī Eiropas Savienības līdzekļu pieejamību jaunām iecerēm, inovatīviem risinājumiem un izcilas garšas produktiem. Tam apliecinājums ir arī šodienas laureāti."


"Lielais loms 2023" laureāti noteikti sešās konkursa nominācijās, kā arī piešķirta balva par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā. Šogad "Lielais loms" notika 9. reizi. Laureāti saņēma balvu "Lielais loms 2023", Zemkopības ministrijas diplomu un naudas balvu. Apbalvoti arī vecināšanas balvu ieguvēji.


Balvu "Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā" saņēma liepājnieka Jāņa Freimaņa uzņēmums SIA "Marlin 11". Uzņēmējs pazīstams ne tikai kā jūras piekrastes zvejnieks, bet arī ar savu piedāvājumu "Burā un zvejo Liepājā", kas iepazīstina tūristus ar zvejnieka amatu un ļauj nobaudīt maltīti no tikko izcelta loma.