Kurzemes rajona tiesā 17.maijā saņēmusi pieteikumu, kur lūgts izsludināt par mirušu 1960.gada 22.jūlijā dzimušo Viktoru Ciršu. Šajā sakarā tiesa publicējusi paziņojumu oficiālājā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", kurā teikts, ka Viktoram Ciršam "trīs mēnešu laikā no paziņojuma publicēšanas jāierodas Kurzemes rajona tiesā, Republikas ielā 14, Liepājā, 2.stāvā, 13.kabinetā, vai rakstiski jāpaziņo tiesai sava atrašanās vieta".


Pēdējā zināmā Viktora Cirša dzīvesvieta bijusi Liepājā, Atmodas bulvārī 12b–34. Pēdējās ziņas par viņu saņemtas 2022.gada 28.augustā. Veicot darba pienākumus uz zvejas kuģa "Varita", Viktors Ciršs iekritis Rīgas jūras līcī, aptuveni 9,5 km no Carnikavas krasta, un vairs nav redzēts.


Tiesa aicina arī "visas personas, kurām ir ziņas par Viktora Cirša nāvi vai atrašanās vietu [..] trīs mēnešu laikā no paziņojuma publicēšanas iesniegt šīs ziņas Kurzemes rajona tiesā, pretējā gadījumā Viktors Ciršs tiks izsludināts par mirušu".


Pērn 29.augustā aģentūra LETA ziņoja par to, ka svētdien pulksten 12.50 Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs saņēmis informāciju no zvejas kuģa "Varita", ka zvejas darbu laikā apkalpes loceklis pārkritis pār bortu.


Centrs nekavējoties norīkojis krasta apsardzes kuģi "Saule" doties uz notikuma vietu un veikt cilvēka meklēšanu un glābšanu. Papildus tika piesaistīts Patruļkuģu eskadras štāba un apgādes kuģis "Varonis", lai spētu pārmeklēt iespējami lielāku dreifa rajonu.


Svētdienas vakarā meklēšana pārtraukta, un persona netika atrasta.