Trauksmainais dānis Stīns Lorenss jeb Luijs Fonteins Liepāju pavisam atstāt negrasās, tomēr jau trešo gadu saimnieko savā naktsklubā "Fontaine Palaca Nola*" Ņūorleānā, ASV. Tikmēr viņa sieva Ivonna Kalita turpina vadīt viesnīcu "Fontaine Hotel" un kafejnīcu "Valhalla Wine & Coffee" Jūras ielā 26, Liepājā.


"No visa cita laimīgi esmu tikusi vaļa!" – smaida viesnīcas un kafejnīcas īpašniece, piebilstot: "Jāstrādā tik, lai darbs sagādātu prieku, nevis raizes. Ja nav prieka, darbam nav arī augļu".


Pārējos nekustamos īpašumus – klubu, vēsturiskās noliktavas ēku Jāņa ielā, "Gypsy Camp" un citus, kas pieder Stīnam un Ivonnai, viņi, vai nu iznomājuši, vai arī tos joprojām apsaimnieko pats Fonteins.


"Man vairāk patīk radīt un celt, nekā ikdienas rutīna," viņa pamato, kāpēc lielākā daļa īpašumu iznomāta citiem.


"Fontaine Hotel" ir neliela viesnīca – tajā ir tikai 18 numuri un trīs apartamenti. "Pārāk ieskrieties nevar," atzīst Ivonna.  Jo vairāk, ja vasaras sezona tā īsti esot tikai divus mēnešus gadā – jūlijā un augustā, kad viesnīca ir simtprocentīgi piepildīta. Pārējā laikā – pustukša jeb, kā saka saimniece,


"apkure ieslēdzas, klienti izslēdzas".


Piedāvājums pēdējos gados audzis, un, piemēram, segmentā, kurā strādā "Fontaine Hotel", ievērojami palielinājies izīrējamo apartamentu skaits.


"Viņiem vieglāk, izmaksas mazākas. Mums jāalgo darbinieki, jāmaksā paaugstinātais nekustamā īpašuma nodoklis."


Konkurence pieaug arī tāpēc, ka blakus durvis vērušas vai tūlīt vērs jaunas viesnīcas – pārbūvētā "Bura", kas tagad lepni dēvējas par dizaina viesnīcu "Maestro", ielas pretējā pusē par viesu namu pārtop uzņēmējam Jurim Aizezeram piederošais īpašums. Tiesa, viena liela viesnīca ostmalā ir slēgta – kādreizējā "Hotel Fontaine Royal", ko pirms diviem gadiem iegādājās "UPB" holdinga akcionārs Māris Mors, vēl nav vērusi durvis.


"Ostmalas promenāde šajā posmā izdzisusi, tumša, trūkst savienojuma ar Juliannas pagalmu," spriež Ivonna.


Gan vasarā, gan ziemā, kad viesnīcā apmeklētāju mazāk,


toni uzdod "Valhalla Wine&Coffee".


Kafejnīcu iecienījuši jaunieši un mākslinieki, tur labprāt laiku pirms un pēc koncertiem kavē "Lielā dzintara" publika.


Kopš dienas, kad "Fontaine Hotel" vēra durvis, pagājuši jau astoņpadsmit gadi. Pēc atvēršanas viesnīca saņēma Arhitektu savienības balvu par vēsturiskās koka ēkas (patiesībā trīs ēku) restaurāciju (arhitekts Guntis Jurjāns, interjers – Ivonna Kalita). Arī tagad ar ēku un tās interjeru nav nemaz "tik traki", uzskata saimniece. 


Jau sākotnēji, sekojot savai iekšējai sajūtai par stilu, viesnīcas interjerā esot ieplānojusi ilglaicīgumu, teic Ivonna.


Tomēr viņa ir apņēmusies šoziem izremontēt numuriņus, jo īpaši trešajā jeb bēniņstāvā, kur tie stilistiski esot novecojuši ("Apkārt vienas dizaina un mākslas viesnīcas, jātur kante!"). Viesnīcas gars un atmosfēra gan nemainīsies, tas paliks uzticīgs nosaukumam.


Savukārt Ivonna paliek uzticīga Liepājai.


"Es mīlu Liepāju, prom netaisos. Lai gan man tā nav problēma – sapakot somas un, kaut vai rīt, doties ceļā."


Tā kā bērni jau gandrīz pieauguši – meita Tesa drīz beigs studijas Orhūsā, Dānijā, saņemot value chain manager (krīzes menedžeris) grādu, bet dēls Fandango mācās Liepājas ģimnāzijas 9. klasē – Ivonna prāto, ka vajadzētu iesaistīties pilsētas sabiedriskajā dzīvē, īpaši mākslas jomā.


"Mums ir ļoti daudz tēlotājmākslas pārstāvju, multimediju mākslinieku, un viņiem nav sava centra. Mums arī nav starptautisku mākslinieku rezidenču, kā citās pilsētās, līdz ar to trūkst aprites.  Un vēl pilsētai vajadzētu profesionālu, drosmīgu, mūsdienīgu galveno mākslinieku. Liepājas dome ilgu laiku baidījusies no kultūras, uzskatījusi, ka māksla ir tikai 19. gadsimta gleznas."


*Kluba nosaukumā vārds "Nola" radies no Ņūorleānas pilsētas un Luiziānas štata nosaukuma.