Uzņēmējs un Vecās ostmalas atklājējs Stīns Lorenss biznesu Liepājā sašaurinājis līdz "Fontaine Hotel" apmēriem, visu uzmanību veltot muzicēšanai un jaunajam klubam Ņūorleānā, ASV.

Naktsklubs "Fontaine Palace" un Jāņa ielas noliktava ir iznomāti, viesnīcas "Fontaine Royal" ēka – pārdota. "Fontaine Hotel" Stīns uzticējis savai sievai Ivonnai Kalitai, kura, lai gan pērn vairākkārt apciemojusi vīru Ņūorleānā, no Liepājas tomēr šķirties nespēj. Kā pati saka: "Es taču vēl mācos 7. A klasē...", proti, 7.klasē mācās Ivonnas un Stīna dēls. Viena no meitām – Tesa – kas šogad absolvēja 1.ģimnāziju, mācības turpina Dānijā, otra, Jakobīne, kas mūsu sarunas laikā viesojās Ņūorleānā, plāno to darīt pēc gada.

Ar Stīnu un viņa ģimenes sievietēm tiekamies jaunā, 2018.gada, pirmajās dienās "Fontaine Hotel" piepīpētajā (šo privilēģiju sev neliedz ne Stīns, ne Ivonna) pagrabstāva zālē, bet 9.janvārī, viņš jau dosies atpakaļceļā uz jauno mājvietu Ņūorleānā, ASV, Luizānas štatā. No šīs pilsētas Stīns bija atvadījies pirms Ziemassvētkiem, kad traucās uz Liepāju, lai svētkus pavadītu kopā ar ģimeni. Taču tas arī ir gandrīz vienīgais, kas kādreizējo Vecās ostmalas "karali" saista ar vēju pilsētu.

"Man Liepājā vairs nav ko darīt, bet Ņūorleānā ir ļoti daudz darāmā," saka Stīns.

To, ka Amerikas blūza un džeza galavspilsēta ar 80 procentiem melnādaino iedzīvotāju viņam ir sirdij īpaši mīļa, Fonteins teicis ne reizi vien. Tāpat kā to, ka Liepāja savā attīstībā netiek līdzi viņa plāniem. Arī gaidītās politiskās pārmaiņas pēc Stīna domām ir "iestrēgušas". Mūziķis un uzņēmējs, kurš arī pats pamēģināja būt kovbojs uz Liepājas politiskās skatuves, necer, ka tuvākajā nākotnē Liepājā varētu notikt pamanāmas pārmaiņas.

Kad pirms pusotra gada Stīns un Ivonna pēc četru mēnešu prombūtnes atgriezās Liepājā, nācies secināt, ka te nav arī kam uzticēt sava biznesa vadīšanu, nav uz ko paļauties.

"Esmu noguris, man pietiek," runājot par Liepāju, secina Stīns.

Tāpēc par viņa prioritāti atkal kļuvusi mūzika, tajā nekad nav nācies vilties.

"Esmu to gaidījis pietiekami ilgi," par savu atgriešanos pie muzicēšanas saka Stīns.

Uz Ņūorleānu, kur jau pirms daudziem gadiem kādu laiku bija padzīvojis, viņš devies pērnajā aprīlī. Vasarā iegādājies naktsklubu ar nosaukumu "Handsome Willy’s Bar&Cafe". Neesot nopircis ēkas, bet tikai biznesu. Kopā ar Ivonnu atjaunojuši interjerus abās kluba zālēs, apzaļumojuši un padarījuši mājīgu arī kluba pagalmu, kas tagad ir zem jumta, lai arī lietus laikā varētu sēdēt ārā. "Handsome Willy’s Bar&Cafe" varot uzņemt tikpat daudz ļaužu, cik "Fontaine Palace" – līdz pieciem simtiem. Klubs atrodas labā vietā, saka Stīns, tas ir pilsētas centrs, taču tuvumā nav dzīvojamo māju, līdz ar to naktsklubs nav traucēklis. Katru dienu klubā ir sava publika – netālu atrodas medicīnas augstskola, tāpēc piektdienas klubā kļuvušas par "studentu dienu", citkārt nāk celtnieki vai medmāsas no blakus esošās slimnīcas, savukārt melnādainajiem ņūorleāniešiem patīk ballēties naktīs. Sākums bijis labs, atzīst Stīns, ja neņem vērā septembri, – tad dzīvi Ņūorleānā paralizējis negaidīti uzsnigušais sniegs. Tas visus tā pārbiedējis, ka cilvēki nav spēruši kāju ārpus mājas.

Stīns pats apmeties namā blakus klubam, kas agrāk bijusi mācītājmāja. Arī baznīca esot turpat, blakus.

Paralēli kluba iekārtošanai Stīns kopā ar grupu "The Starlight Searchers" cītīgi strādājis arī pie mūzikas ierakstiem diskam "The Sun Ain’t Black", video filmēšanas un koncerttūres sagatavošanas. Ar to bijis tik aizņemts, ka nav bijis laika pašam klubā uzstāties. Taču arī klubs vēl īsti neesot bijis gatavs, lai tajā spēlētu. Šobrīd viena no divām skatuvēm jau esot kārtībā.

16.janvārī sāksies "Louie Fontaine un The Starlight Searchers" Kalifornijas satricināšanas tūre – koncertturneja pa Amerikas rietumkrasta pilsētām, sākot ar Sanfrancisko, beidzot ar koncertu

26.janvārī Lasvegasā (tūrei var sekot līdzi Louie Fontaine facebook lapā).

Stīns stāsta, ka rietumkrasta turneja būs turpinājums tikko veiksmīgi aizvadītajai tūrei Austrumkrastā, kurā viņš uzstājās kopā ar savu pastāvīgo grupu "The Starlight Searchers" (no Latvijas mūziķiem tajā pastāvīgs gan ir tikai viens – liepājnieks Egons Kronbergs), melnajām bekvokālistēm un īpašo viešņu, Amerikā diezgan labi pazīstamu blūza dziedātāju Samantu Fišu (Samantha Fish). Tā kā Mārtiņam Burkevicam bijis jāatgriežas Latvijā sakarā ar ģimenes pieaugumu, nācies piesaistīt jaunu basģitāristu, Derilu Džonsonu (Daryl Johnson), un tas ir mūziķis, kurš spēlējis grupā "Rolling Stones" viņu tūrē "The Bridges to Babylon", Boba Dilana (Bob Dylan) albumā "Oh Mercy", kā arī kopā ar amerikāņu mūziķiem Danielu Lanua un Emilu Harisu (Daniel Lanois, Emmylou Harris).

Janvāra tūrē Amerikas rietumkrastā "Louie Fontaine un The Starlight Searchers" pavadonis būs arī liepājniekiem pazīstamais Lords Bišops (Lord Bishop).

"Tas ir fakts, ka Latvijā ir pārāk maz cilvēku, man te trūkst publikas. Atšķirībā no Amerikas. Turklāt tur cilvēki saprot, par ko dziedu," uz atvadām vēl vienu argumentu par labu Ņūorleānai nosauc Stīns.

Louie Fontaine “The Hambiltons"

Louie Fontaine “The Pill"