Radošā telpa "Ideju bode" septembrī bija iecerējusi projektu, kurš nerealizējās, taču, kā portālam sacīja „Ideju bodes” pārstāve Krista Kalnarāja, „viss pārcelts uz nākamo gadu”.

Radošās telpas "Ideju bode" iecere bija ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu Liepājā organizē starptautisku un publisku tēlniecības rezidenci, kuras ietvaros Liepājā no 1.augusta līdz 14.septembrim būtu bijusi iespēja strādāt vienam konkursa kārtībā izraudzītam tēlniekam no ārvalstīm. Mākslinieka uzdevums būtu bijis radīt Liepājai raksturīgu vismaz divu metru augstu skulptūru no metāla.

Māksliniekam bija nodrošinātas naktsmītnes viesnīcā "Fontaine", darba videi atbilstoša infrastruktūra un tehniskais nodrošinājums, kā arī tiktu segti ceļa izdevumi. Izejmateriālu – melno metālu – nodrošināt bija solījusi SIA "Tolmets".

Konkrētā projekta ietvaros radošā telpa "Ideju bode" vēlējās aktualizēs tēlniecības nozari Liepājā, kur pēc projekta autoru ieskata tēlniecībai ir liels potenciāls attīstīties gan teritoriālā ziņā, gan ideju un radošajā plāksnē.

Septembra beigās bija paredzēts uzstādīt un atklāt mākslinieka radīto skulptūru pilsētvidē (vieta tiktu precizēta un saskaņota ar Liepājas būvvaldi un pilsētas galveno mākslinieci).

Kā portālam sacīja Krista Kalnarāja, projektu nav izdevies realizēt, jo noteiktajā termiņā nebija pieteicies neviens pretendents uz skulptora godu.

Taču projekta autori nav metuši plinti krūmos, un cer, ka viss izdosies 2014.gadā.