Krievijas kapitāla SIA Cotton Club Liepāja īsā laikā paplašinājusi uzņēmumu un sāk eksportu uz Poliju, raksta laikraksts „Dienas Bizness”.
Attīstību veicina 2013.gada decembrī pieņemtais valdības lēmums atbalstīt SIA Cotton Club Liepāja investīciju projekta pieteikumu, kas nozīmē uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi 25% apmērā no sākotnējās ilgtermiņa ieguldījumu summas jeb 1,25 milj. Ls (1,78 milj. eiro).
Paplašinās «Laumā»
Kokvilnas celulozes pārstrādātājs, kas specializējas higiēnas preču ražošanā, pērn iznomātos 7000 m2 tekstiluzņēmuma Lauma Fabrics neizmantotajā korpusā paplašinājis līdz 11 tūkstošiem kvadrātmetru. Iekārtotas plašas preču un izejvielu noliktavas, darbu sākušas vairākas ražošanas līnijas. Pagaidām atlikts malā plāns par jaunas rūpnīcas būvi Liepājā, jo nomas telpas investoru pilnībā apmierina, skaidro SIA Cotton Club Liepaja rīkotājdirektors Sergejs Binkovskis. Pamatprodukcija pirmajos mēnešos ir mitrās salvetes, tostarp paredzētas zīdaiņiem un bērniem. Lielākais noieta tirgus ir Krievija, nedaudz produkcijas realizē Baltijas valstīs, tikko saražots pirmais sūtījums uz Poliju. Katram tirgum tiek radīts savs zīmols – piemēram, Latvijas tirgū iepakojumu rotā nosaukums Aura, Polijas tirgum domātā produkcija ir ar zīmolu Luli. Ražošanas jauda ir ap 100 tūkstošiem salvešu paciņu dienā, bet nākamā gada laikā plānots saražot trīs miljonus paciņu. Tikko sākta arī celulozes autiņu ražošana – tas ir mitrumu absorbējošs paliktnis, ko izmanto zīdaiņu, invalīdu kopšanā. Iekārtas jauda ir 90 autiņu minūtē. Šī produkcija tiek sertificēta ES un arī Krievijas tirgum, lai varētu sākt tās pārdošanu. Izejvielas tiek iepirktas Somijā, Itālijā, Izraēlā un Turcijā, savukārt a/s Liepājas papīrs nodrošina produkcijas iepakojuma uzlīmes. Latvijā uzņēmumam konkurentu neesot, savukārt Polijā tāds ir vietējais ražotājs ar zīmolu Bella.
Darbaspēka netrūkst
Cotton Club ražotnē pašreiz ir nodarbināti 73 cilvēki, taču jau pavasarī, kad sākas aktīvās pārdošanas sezona, plānots to skaitu palielināt līdz 82. Sākotnēji tika plānots lielāks darbinieku skaits, taču pakotājus izlemts aizstāt ar pakošanas iekārtu, kam ir augstāka darba ražība. Ražošanā nodarbinātie strādā divās maiņās, katra ilgst 12 stundu. Divas dienas jāstrādā, tad seko divas brīvdienas. «Ar darbaspēku problēmu nav,» apgalvo A.Binkovskis. Liepājas drūmākais aizvadītā gada notikums – a/s Liepājas metalurgs bankrots – atviegloja Cotton Club darbinieku komandas komplektēšanu, jo vairāki labi speciālisti, bijušie metalurģijas iekārtu operatori paši pieteikušies darbā. Ar laiku, iespējams, arī Turcijas ražotne pakāpeniski tiks pārcelta uz Liepāju. DB rakstīja, ka pērn 18.martā SIA Cotton Club Liepāja dibinātājs Maralbeks Gabdsatarovs parakstīja līgumu par ražošanas telpu nomu SIA Lauma Fabrics brīvajā korpusā – telpās, ko 2009.gadā atstāja bankrotējušais Lielbritānijas kapitāla poligrāfijas uzņēmums International Greetings. Uzņēmums Cotton Club ir dibināts 2000.gadā Krievijā, tas ir vates izstrādājumu un higiēnas līdzekļu ražotājs, kā arī viens no lielākajiem kosmētikas līdzekļu ražotājiem Krievijā. Tam ir rūpnīcas Piemaskavā, Turcijā un Ķīnā. Mātes uzņēmuma apgrozījums ir aptuveni 250 miljoni eiro gadā.
Uzziņa
SIA Cotton Club Liepāja
Darbība: higiēnas preču ražošana
Pamatkapitāls: 2,475 milj.Ls
Dibināts: 2011.g.
Plānotais apgrozījums 2014.g.: 25 milj. eiro
Darbinieki: 73
Mātes uzņēmums: Cotton Club (Krievija)
Atrodas: Liepāja