Higiēnas preču ražotāja SIA "iCotton" koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 68,823 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,9% vairāk nekā 2022.gadā, kā arī koncerns guva 2,072 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga", informēja aģentūra LETA.

Grupas apgrozījumā 45% veidoja ieņēmumi, kas gūti Baltijā un Polijā, bet 55% – ieņēmumi, kas gūti pārejās Eiropas Savienības (ES) valstīs un eksporta tirgos.

Paziņojumā teikts, ka uzrādītie rezultāti sniedz perspektīvas uzņēmuma tālākai attīstībai un atspoguļo iepriekš veikto investīciju atdevi. Iepriekšējā investīciju kārtā ar Centrālās finanšu līgumu aģentūras (CFLA) atbalstu un "BlueOr Bank"  aizdevumu pabeigta Liepājas rūpnīcas paplašināšana neausto materiālu, sieviešu higiēnas un sauso salvešu ražošanas līniju izveidē.

Uzņēmums padziļināja ražošanas vertikālo integrāciju, kas ļauj strādāt ar lielākām peļņas normām un nodrošināt klientiem augstāku servisa līmeni, ieviest jaunus izejmateriālus un attīstīties jaunos tirgos. Tāpat visu gadu esošo produktu segmentos ražošanu un tirdzniecību turpināja uzņēmuma rūpnīcas Liepājā un pie Varšavas, īpašu uzmanību pievēršot izdevumu un pārdošanas cenu optimizācijai.

"Signet Bank" organizētā obligāciju emisija 2023.gada decembrī, kā arī 2021.gada beigās saņemtais "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" mezanīna aizdevums atbrīvoja papildu apgrozāmos līdzekļus attīstībai, nepalielinot kopējo finansējuma apmēru, un dažādoja izmantotos kapitāla tirgus produktus.

"iCotton grupā" ietilpst arī Polijas uzņēmums "Harper Hygienics". Uzņēmuma grupa ražo tostarp vates kociņus un spilventiņus, absorbējošos paladziņus, mitrās un sausās salvetes, sieviešu higiēnas preces. Grupas galvenie zīmoli ir "Cleanic" (skaistumkopšanas un higiēnas preces), "Kindii" (bērnu preces) un "Presto" (mājas saimniecības tīrīšanas līdzekļi).

Uzņēmuma grupai ir ražotnes Liepājā 9000 kvadrātmetru platībā ar 11 ražošanas līnijām, kā arī Varšavā, Polijā ar ražošanas platību 13 200 kvadrātmetru un 44 ražošanas līnijām.

"iCotton" koncerns 2022.gadā strādāja ar 68,243 miljonu eiro apgrozījumu un 5,286 miljonu eiro zaudējumiem.

Uzņēmums "iCotton" reģistrēts 2011.gadā, un tā pamatkapitāls ir 13 333 300 eiro. Kompānijas īpašnieki ir līdzšinējais Krievijas, bet kopš 2022.gada 29.marta Kazahstānas pilsonis Maralbeks Gabdsatarovs (61,13%) un SIA "iCotton" (38,87%).