Laikraksts „Dienas Bizness” apkopojis lielāko būvniecības uzņēmumu pēc neto apgrozījuma 2013.gadā Top 25, tajā iekļuvis tikai viens Liepājas uzņēmums.

Akciju sabiedrība „UPB”, kurai viens no lielākajiem objektiem pērn bija „Liepājas enerģijas” biomasas katlumāja, šajā divdesmitpiecniekā ieņem godpilno trešo vietu, kas gan ir sliktāks rādītājs, nekā 2012.gadā, kad uzņēmums bija otrais.

„UPB” neto apgrozījums pērn bijis 81 milj. eiro, kas ir par 5,46% mazāks nekā 2012.gadā. Uzņēmuma peļņa pērn bijusi 4,55 milj. eiro, kas procentos pret 2012.gadu ir 43,53.

"UPB" valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns "DB" stāsta, ka uzņēmuma apgrozījums pērn atgriezies pirmskrīzes līmenī, taču tagad "UPB" ir daudz lielāka eksportspēja, plašāka eksporta ģeogrāfija un lielāka pieredze industriāli sarežģītu projektu realizācijā.
"Aizvadītajā gadā esam varējuši noslogot visas savas ražotnes," viņš norāda.

"UPB" eksporta tirgiem pērn pievienota Šveice.

Pēc Pīlēna teiktā, eksporta un vietējā tirgus attiecība kopumā ir 60:40, taču eksportam ir tendence pieaugt, virzoties uz attiecību 70:30.

Pirmo vietu „topā” ieņem būvfirma „Re&Re” ar apgrozījumu 98 milj. eiro un peļņu 2 milj. eiro, otro – Liepājas jaunās tramvaja līnijas būvnieks SIA „Skonto būve” (85,17 milj. eiro un 4,10 milj. eiro).

„Topa” 6.vietā ir „RBSSKALS” grupa, kas pērn rekonstruēja Liepājas reģionālo slimnīcu (2.kārta). 2012.gadā gan šī uzņēmumu grupa „topā” bija trešā.

SIA „Merks”, kas ir arī Liepājas multifunkcionālā centra „Lielais Dzintars” ģenerāluzņēmējs, „topā” ierindojies 9.vietā, par vienu vietu pakāpjoties uz augšu, salīdzinājumā ar 2012.gadu. SIA „Merks” apgrozījums pērn bijis 44,30 milj. eiro, peļņa 1,29 milj. eiro.

Dažādi objekti (ielu posmu renovācija, ielu labiekārtojums apgaismojuma rekonstrukcijas projektos) pērn Liepājā bijuši arī SIA „Ostas celtnieks”, kas „topā” ieņem 11.vietu.