Sākot ar pērnā gada decembri, kad būvmateriālu un mājas preču tirgotājs uzņēmums "Kesko Senukai" atvēra pirmo veikalu Rīgā, tika uzsākta Latvijas veikalu tīkla "K-rauta" modernizācija.

Rekonstrukciju piedzīvo un par "K Senukai" pārtop "K–rauta" veikals Liepājā, Brīvības ielā 164, kā arī citās Latvijas pilsētās, kur līdz šī gada 1.decembrim norisinājās galvenie rekonstrukcijas posmi. Kopējās investīcijas "K Senukai" zīmola attīstībā Latvijā bijušas 9,1 miljons eiro, informē "Kesko Senukai Latvija" mārketinga vadītāja Aīda Šmite.

Liepājas veikals no pirmdienas līdz piektdienai atvērts no pulksten 8 līdz 20, sestdien no 8 līdz 19, bet svētdien no 9 līdz 18. Veikalā šobrīd strādā 27 darbinieki. Bez veikala vadītāj Uģa Nelsona šobrīd vēl ir 10 darbinieki, kuri ir sākuši strādāt no pirmās veikala atvēršanas dienas 2006.gada septembrī..

"Nu jau var teikt, ka šobrīd visā Latvijā darbojas deviņi "K Senukai" veikali. Viens no tiem atrodas Liepājā. Nupat novembra beigās atvērts jauns veikals Daugavpilī. Ar to mēs neapstājamies un tuvāko gadu laikā plānojam atvērt vēl piecus veikalus, viens no tiem tiks iekārtots Rīgas tirdzniecības centra "Atrium Azur" telpās," stāsta AS "Kesko Senukai Latvia" ģenerāldirektora vietnieks Marius Šukauskas.  

Kopumā līdz šim uzņēmums ieguldījis vairāk nekā 9 miljonus eiro veikalu koncepta maiņai un uzlabošanai no pamatā tikai būvmateriālu orientēta uz veikalu arī ģimenēm, mājas interjeram, sadzīvei un profesionāļiem būvniecībā. No pagājušā gada pilnīga rekonstrukcija veikta veikalos Lucavsalā un K.Ulmaņa gatvē, kā arī veikalā Daugavpilī, tie šobrīd strādā pēc jaunā koncepta. Līdzšinējos "K–rauta" veikalos reģionos – Liepājā, Tukumā, Jelgavā, Madonā, Rēzeknē, Rīgā, Maskavas ielā, kuri nu darbojas ar nosaukumu "K Senukai", tika paplašināts preču sortiments un piedāvāto pakalpojumu klāsts, kā arī pielāgotas komunikācijas aktivitātes kopējam konceptam.  Zīmola maiņa apliecina, ka uzņēmumam ir mainījies piedāvājums, piekopta laba cenu politika un kvalitatīva klientu apkalpošana. Pieredze, kas ir ņemta vērā no "K–rauta" uzņēmuma, ir bijusi vērtīga, taču papildus pievienots vēl daudz vairāk, "K Senukai" veikals ir veidots ikvienam cilvēkam – darbiniekam, klientam ģimenes, mājas un būvniecības vajadzībām ar vairāk nekā 150 000 plašu preču sortimentu, ar labiem padomiem un konsultācijām.

Pagājušā gada aprīlī Lietuvas uzņēmums "Kesko Senukai" no Skandināvijas akcionāra "Kesko Group" nopirka astoņus "K–rauta" veikalus Latvijā un tikpat Igaunijā. Pēc šī darījuma Latvijā sākusies vērienīga šo ēku rekonstrukcija un telpu labiekārtošana, pārveidojot tos par moderniem būvmateriālu un mājsaimniecības preču, dārza piederumu un iekārtu tirdzniecības centriem.

AS "Kesko Senukai Latvia" ir viens no lielākajiem būvmateriālu un mājas labiekārtošanas preču tirgotājiem. Uzņēmums vada un attīsta "K–rauta" veikalu tīklu un "K Senukai" veikalus, kas specializējas būvniecības, dārza un saimniecības preču, darba rīku, mājas labiekārtošanas preču iegādē un iekārtu tirdzniecībā. Šobrīd "K–rauta" veikali piedzīvo modernizāciju un pārtop par "K Senukai" veikaliem, attīstot kopējo tīkla konceptu, kas norisinājās līdz šī gada 1. decembrim. Rekonstrukciju piedzīvo veikali Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Tukumā, Rēzeknē un Madonā. Modernizēti šobrīd ir "K Senukai" veikali Rīgā, Lucavsala ielā 3 un Priedaines ielā 37, "K Senukai" veikals Daugavpilī, Kraujas ielā 2.