Lai gan Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde februārī jau atteicās no pirmpirkuma tiesībām uz īpašumu Brīvības 164, tagad tas darīts vēlreiz, jo pircējs ir cits.

Kā portālu irliepaja.lv informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, iepriekš SEZ valde nolēma neizmantot pirmpirkuma tiesības uz nekustamo īpašumu Brīvības ielā 164 (vairumtirdzniecības kompleksa ēka) par labu SIA “iCotton”, kas to grasījās pirkt, taču "iepriekš neparedzamu apstākļu dēļ" nespēja izpildīt savas  saistības pret pārdevēju – SIA “Brīvības centrs”. Tāpēc SEZ valdei nācās atcelt savu lēmumu par atteikšanos no pirmpirkuma tiesībām. Taču, tā kā SIA “Brīvības centrs” noslēdzis jaunu pārdošanas līgumu par 1,8 milj.eiro, šoreiz ar Oļegu Hramovu, SEZ valde vēlreiz pieņēma lēmumu atteikties no pirmpirkuma tiesībām, tikai šoreiz par labu Hramovam.

Oļegs Hramovs janvārī par 121 000 eiro Liepājā iegādājās vēl vienu nekustamo īpašumu – ēku Lielā ielā 3. Irliepaja.lv toreiz sazinājās ar SIA "Hermes Invest", kuras valdes loceklis, saskaņā ar "Lursoft" datiem, ir Hramovs. Tur uzzinājām, ka namu plānots atjaunot un piedāvāt īrei. Noteikti nav paredzēts Lielo ielu 3 tirgot tālāk.

No pirmpirkuma tiesībām uz ēku Brīvības 164 atteicās arī pašvaldība.

Irliepaja.lv jau rakstīja, ka "K Senukai" veikalam Liepājā tiekot meklēta cita vieta tuvāk pilsētas centram. Savukārt uzņēmums "iCotton" grasījās pirkt ēku Brīvības ielā 164, lai jau līdz šī gada beigām tur ierīkotu autiņbiksīšu ražotni.

Pēc SEZ valdes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša aģentūrai LETA sniegtās informācijas, pārdošanas cena bija 1,8 milj.eiro.