Būvniecības, remonta un sadzīves preču tirdzniecības centra "K Senukai" pašreizējās telpās Liepājā, Brīvības ielā 164, plānots ierīkot SIA "iCotton" autiņbiksīšu ražotni.

Veikalam Liepājā tiekot meklēta cita vieta tuvāk pilsētas centram, aģentūru LETA informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs, Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis (LRA).

Liepājas dome lēmusi par atteikšanos no pirmpirkuma tiesībām uz veikala ēku, kas atrodas uz pašvaldībai piederošas zemes. Šis jautājums skatīts arī pagājušonedēļ notikušajā Liepājas SEZ valdes sēdē. SEZ valdei ir zināms, ka veikala ēka uzņēmumam "iCotton" tiek pārdota par 1,8 miljoniem eiro, un autiņbiksīšu ražošanu pašreizējā veikala telpās uzņēmums plānojot sākt jau līdz šī gada beigām.

Liepājas higiēnas preču ražošanas uzņēmums "iCotton" jau iepriekš ziņojis par saviem plāniem 2018.–2019.gadā sākt vienreizējo ekopamperu ražošanu no pilnīgi jauna veida uzsūcošā materiāla, kāds līdz šim Eiropā nav ticis izmantots.

Sākotnēji "iCotton" gan plānoja autiņbiksīšu ražotni izveidot jaunceļamā ēkā blakus esošajai uzņēmuma ražotnei Krūmu ielā, bet plāni esot pamainījušies - uzņēmums joprojām plānojot attīstīt ražošanu arī tur, tikai mazākā apjomā, skaidroja Vilnītis.

Pēc Liepājas SEZ rīcībā esošās informācijas, "K Senukai" neplāno Liepāju pamest – tiekot meklēta vieta jaunas veikala ēkas būvniecībai tuvāk pilsētas centram.

Uzņēmums "iCotton" kopš 2013.gada Liepājā ražo mitrās salvetes un bērnu autiņbiksītes. "ICotton" 2016.gada maijā bijušās sporta manēžas telpās Krūmu ielā atklāja jaunu ražotni un noliktavu. Īstenojot apjomīgo investīciju projektu 8,1 miljona eiro apmērā, "iCotton" sācis arī vates izstrādājumu izejmateriāla – neausta kokvilnas audekla - ražošanu, kā arī paplašinājis savu produkcijas klāstu ar vates plāksnītēm un vates irbulīšiem.

"Firmas.lv" dati rāda, ka uzņēmuma "iCotton" īpašnieki ir Krievijas pilsoņi Maralbeks Gabdsatarovs un Dmitrijs Reņevs.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 8,15 miljoni eiro. 2016.gadā uzņēmums apgrozīja 9,45 miljonus eiro un strādāja ar 580 592 eiro peļņu.