Papildus ikdienas rēķiniem tekstilmateriālu uzņēmums SIA „Lauma Fabrics” 2012. gadā samaksājis AS „Latvenergo” obligāto iepirkuma komponenti (OIK) 193 tūkstošu latu apmērā.

Tas ir gandrīz 20% no kopējām elektroenerģijas izmaksām. No šā gada 1. aprīļa plānotais OIK palielinājums uzņēmumam „Lauma Fabrics” izmaksās vēl papildus 80 tūkstošus latu gadā, kas kopumā šogad prasīs jau vairāk nekā 270 tūkstošus latu.

„Obligātās iepirkuma komponentes palielinājums 50% apmērā nav pieņemams un tas samazina visu Latvijas ražotāju konkurētspēju ārvalstu tirgos. Tik straujš paaugstinājums elektroenerģijas cenās sūta arī negatīvus signālus ārvalstu investoriem, kuri plāno pārcelt savas ražotnes uz Latviju. Šobrīd mūsu uzņēmums risina pārrunas ar vairākiem ārvalstu kompāniju pārstāvjiem, kuri ir izrādījuši interesi par savu uzņēmumu pārcelšanu uz Liepāju un pēc šāda pavērsiena ir grūti prognozēt viņu interesi par jebkādām turpmākām investīcijām Latvijā. Tas ir nepieļaujami, ka šādi lēmumi tiek paziņoti tik īsā laika periodā.

Šobrīd gatavojam vēstuli Ekonomikas ministrijai”, norāda SIA „Lauma Fabrics” ģenerāldirektors Edijs Egliņš.

SIA „Lauma Fabrics” ir viens no lielākiem gāzes un elektrības patērētājiem Latvijā. Elektrība uzņēmumam gadā izmaksā gandrīz 1 miljonu latu, bet gāze – gandrīz 1,2 miljonus latu gadā.

Uzņēmumu uztrauc arī gāzes tarifu pieaugums, kas 2013. gadā tam izmaksās papildus gandrīz 180 tūkstošus latu gadā.