Lēmums uzsākt divu skolu – 2. un 12.vidusskolas – apvienošanu, ko pieņēmusi Izglītības komisija un ceturtdien domes komitejas ārkārtas sēdē grasās apstiprināt deputāti, vērtējams kā politiska drosme.

Šāds viedoklis ir ne tikai portālam un tā lasītājiem, bet arī vairākiem Izglītības komisijas locekļiem. Drosmīgs ir arī domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša lēmums tikties un runāt ar abu skolu audzēkņu vecākiem pirms ceturtdien plānotās pastāvīgās Izglītības, kultūras un sporta komitejas ārkārtas sēdes. Jo vairāk tādēļ, ka šoreiz runa ir par skolām, kurās mācās mazākumtautības bērni, un, ka šo faktu savā politiskajā retorikā nekavēsies izmantot opozīcija, Izglītības komisijas sēdē otrdien jau nodemonstrējusi "Saskaņas" deputāte Gaļina Skorobogatova, uzstājoties ar iebildumiem pret apvienošanu nevis kā deputāte, kurai būtu jārūpējas par pilsētas kopējo labumu, bet kā 2.vidusskolas arodbiedrības pārstāve, raustot deķīti tikai uz vienu pusi.

Runas par to, ka ir laiks optimizēt izglītības iestādes, pilsētā uzvirmo ik pa laikam, jo cilvēku pilsētā ir tik, cik ir, un demogrāfiskā situācija ir tāda, kāda tā ir. Taču līdz šim drosme rīkoties nav bijusi nevienam izglītības jomas vadītājam pašvaldībā. Tāpēc jo apsveicamāka ir Vilnīša apņēmība un drosme, pārņemot izglītības jomu savā pārziņā, nekavēties ar reformām. Un ir jau arī pēdējais brīdis rīkoties, kaut arī jāpieņem nepopulāri lēmumi.