Arī man, kā iedzimtam liepājniekam, ir viedoklis par notiekošo pilsētā, un, šad tad, vērojot notikumus, gribas dažas lietas pateikt skaļi.

Interesējoties par notikumiem mana dzimtajā pilsētā, kā ierasts, meklēju informāciju „Kurzemes Vārdā” (un tā interneta versijā liepajniekiem.lv), jo kopš padomju laikiem, šis izdevums, ko agrāk ar nosaukumu „Komunists”, laida klajā kompartijas pilsētas komiteja, joprojām saglabājis informācijas monopolu Liepājā (atceros, deviņdesmitajos gados Liepājā pastāvēja vairāki neatkarīgi laikraksti, kas nodrošināja informācijas un viedokļu daudzveidību).

Tagad, kad kompartija vairs nediktē savus noteikumus avīzei, sagaidu objektivitāti, viedokļu dažādību, vārda brīvību, un ceru to tur atrast. Arī pats esmu rakstījis šim izdevumam par dažādiem jautājumiem, taču mans viedoklis, acīmredzot, nav “pareizais”, tāpēc netiek publicēts.

Rakstu par pilsētu “Kurzemes Vārdā” ir daudz, un to saturs liecina, ka pilsētā viss ir vislabākajā kārtībā, pilsētas mērs, dome un pašvaldības ierēdņi ir savu pienākumu augstumos, tā sacīt, nenogurstoši un nesavtīgi strādā visu liepājnieku labā, aizmirstot par personiskajām interesēm. Nu, gluži kā padomju laikos, kad par varu kā par nelaiķi rakstīja vai nu labu, vai neko…

Pēdējā gada laikā diendienā ieskatos arī alternatīvajā Liepājas ziņu portālā irliepāja.lv, jo tur var lasīt to, ko neziņo ne vienīgais pilsētas drukātais laikraksts, ne arī tā interneta versija. Izrādās, pilsētas domes deputātiem, kas nepieder pie valdošās koalīcijas, tiek liegts iepazīties ar finanšu dokumentiem par pilsētas budžeta  izlietojumu un būvniecības tāmēm! Pašvaldības amatos cilvēki tiek salikti pēc radniecības principa ar domes valdošo koalīciju pārstāvošiem deputātiem un augstākajiem ierēdņiem! Aktīvi un pilsētas labumam kalpojoši cilvēki, kuri kaut kādu iemeslu dēļ ir neērti vai traucējoši pašreizējai, nu jau piecpadsmit gadus pie varas esošajai domes vadībai, tiek administratīvām un pat kriminālām metodēm no pilsētas „izēsti”. Piemēram, Karostas kultūras centra K@2 attīstītājs Karls Bjoršmarks. Vai tagad, kad Bjoršmarks savu radošo aktivitāti izpauž galvaspilsētā, kad, pateicoties viņam, Bukaišos (bet, ne Liepājā!) top liepājnieka, aviācijas leģendas Herberta Cukura muzejs, bet Karostas kādreiz dzīvākā un sakoptākā vieta stāv pamesta, aizsistiem logiem, kādam ir kļuvis labāk?!

Protams, var jau būt, ka cilvēki, kas noskaņoti kritiski pret pilsētā notiekošo, ir subjektīvi, kādi, vairāk vai mazāk esam mēs visi. Iespējams, domes opozīcijas deputātam Ivaram Kesenfeldam piederošais irliepāja.lv notikumus pilsētā vērtē, vadoties no sava kritiskā skatījuma uz pašreizējo domes vadību (bet, vai irliepāja.lv pipari nav pretreakcija liepājniekiem.lv cukurūdenim?). Tomēr mani pārsteidz, ka vienā pilsētā eksistējošu masu saziņas līdzekļu viedokļi atšķiras kā diena pret nakti! Kā tad ir ar patiesību? Kā vienkāršajam liepājniekam orientēties pilsētas politikā?

Jau tas vien, ka domē ir gan valdošā koalīcija, gan opozīcija ar pretējiem viedokļiem, liecina, ka Liepāja nav nekāds ideālais Seska leļļu namiņš, kurā viss ir tik skaisti. Tomēr opozīcijas viedokļus neredzu ne „Kurzemes Vārdā”, ne liepajniekiem.lv (iespējams maldos, taču rodas iespaids, ka liepajniekiem.lv  nosaukums neatspoguļo portāla būtību, taču varbūt tas domāts  tikai izredzētajiem, pilsētas domes vadībai pietuvinātajiem liepājniekiem). Un, ja par opozīcijas pārstāvjiem raksta, tad informācija ir negatīva vai izsmējīga.

Gribot negribot, rodas jautājums, vai „Kurzemes Vārdā” un liepajniekiem.lv dzīvas ir „Komunista” tradīcijas – varu slavēt, opozīciju ķengāt? Vai laikraksta žurnālisti pirms publikācijām dodas pēc saskaņojuma pie Ulda Seska vai domes sabiedrisko attiecību speciālista? (Saprotams, pilsētas vadības versijas atspoguļošana nāk par labu gan laikraksta izdevēju veselībai, gan finansēm, tā bijis visos laikos.)

Liepājnieki ir pelnījuši brīvu presi un daudzpusīgu un objektīvu informāciju par pilsētā notiekošo, nevis domes vadības ruporu.  Ja tā netiek sniegta, tad „Kurzemes Vārdam” un liepajniekiem.lv atkal būtu jāmaina nosaukums, šoreiz uz „Liepājas Partijas Ziņas” vai „Seska Vēstnesis”. Vismaz būtu godīgi.