Reti gadās, ka liepājnieki sociālajos tīklos būtu bijuši tik aktīvi, kā apspriežot jaunā bērnudārza iespējamo nosaukumu – 159 komentāri pie Janas Egles ieraksta: "Pie manas mājas būs atjaunots bērnudārzs. Forši! Bērnu čalas man patīk. Izsludinājuši nosaukuma konkursu. Finālā trīs varianti – Gudrinieks, Einšteins un trešo neatceros (Prātnieks – irliepaja.lv), bet ar to pašu jēgu, kaut kas dikti gudrs. Konkursā nepiedalījos, jo manu variantu tik un tā neakceptētu. Dzīvojam Velnciemā, dārziņam ikurāt piestāvētu "Velniņi". It īpaši līdzsvaram, – tieši aiz žoga ir Kristīgais bērnudārzs".


Izglītības pārvalde no 382 (!) iesūtītiem priekšlikumiem jaunā dārziņa nosaukumam izvēlējusies trīs – šķiet, garlaicīgākos un dīvainākos. Nu, vai tad nav dīvaini nosaukt bērnudārzu Prātnieka vārdā, ja katram latvietim Prātnieks asociējas ar brāļu Kaudzīšu klasisko burlaku romānu "Mērnieku laiki", turklāt šis tēls nebūt nav tas gaišākais un patīkamākais! Einšteins varētu būt visai oriģināls un pieņemams nosaukums – vismaz bērni jau reizē ar pirmajiem šļupstiem apgūtu viena pasaulē ievērojama zinātnieka vārdu, bet


audzinātājas knīpām un knauķiem varētu skaidrot relativitātes teoriju

vai Einšteina ieguldījumu kvantu mehānikas, statistiskās mehānikas un kosmoloģijas attīstībā (viens komentētājs gan norādījis uz iespējamu politnekorektumu, ja vadītājai nāksies, piemēram, skaidrot priekšniecībai, ka "Einšteinam trubas aizsalušas"...).


Taču, kā sen senos laikos teica kāds kandžas brūvētājs – tautas radošais gars ir nemirstīgs, un arī Facebook lietotāju radošums ir gluži vai apskaužams. Komentētāju izteikte priekšlikumi tālu pārsniedz tik garlaicīgu piedāvājumu kā Izglītības pārvaldes ieteikto "Gudrinieku". Nu, piemēram, tas pats rakstnieces un dzejnieces Janas Egles piesauktais "Velniņi" – Velnciems, līdzsvars ar Kristīgo pirmsskolas iestādi, galu galā vēl viens mūsu klasiķis – Rūdolfs Blaumanis, kura pasaka bērniem "Velniņi" ir jautra un mīlīga. Tiesa, Izglītības pārvaldei tomēr var nākties ņemt vērā iespējamos iebildumus no domes Reliģisko lietu komisijas, kā norādījis viens no komentētājiem.


Cits dzejnieks – Ruslans Abgunovs – atgādina par Siļķu ielu, kura esot turpat, blakus jaunajam dārziņam, un kuras nosaukums gluži dabiski rosina saukt topošo pirmsskolas iestādi "Siļķēnu" vārdā! Bet nebūtu slikti arī "Strimaliņa", ko iesaka Jana Egle. Un nav peļama arī trešā dzejnieka – Normunda Dzintara – rosinātais nosaukums – "Vilnītis". Latviešiem taču deminutīvi ir tik raksturīgi un sirdij tuvi, turklāt, vai tad mūsu mērs nebūtu pelnījis sava vārda iemūžināšanu vismaz bērnudārza nosaukumā?


Plaši apspriesti iespējamā nosaukuma "Ķirsītis" plusi un mīnusi – no vienas puses tas labi saskanētu ar pienenītēm, kriksīšiem, dzintariņiem, margrietiņām utt., u.t.jpr., kas Liepājā jau ir, no otras –


pazīstamais izteiciens par būšanu ķirsī varētu radīt nevēlamas tieksmes jaunajā paaudzē.

Bet bērnudārzam, kurš atradīsies Koku ielā, tomēr kāda koka nosaukums piestāvētu itin labi, domā citi. Taču ne ābelītes, ne ozoliņi, ne kastanīši, ne, hm, eglītes vai priedītes tomēr "nav gājušas cauri" aptaujas sietam. Nez, varbūt baobabs būtu derējis?


Bet viens ir skaidrs – radošuma un ideju liepājniekiem netrūkst, tāpēc portāls irliepaja.lv aicina Izglītības pārvaldi nesteigties ar nosaukuma došanu jaunajam, 1,6 miljonus eiro vērtajam dārziņam, un vēlreiz "likt uz balsošanu" ne tikai trīs atlasītos nosaukumus, bet vēl vismaz trīs citus!