Jau kopš rudens Liepājas universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes ēka Kūrmājas prospektā 13 tiek remontēta. Ēkas ārpusē un iekšienē rosās celtnieki.

Bet neskatoties uz to, ka nams ir remonta stāvoklī, garāmejošos pārsteidz kāds valstiskuma apliecinājums tik nepiemērotos apstākļos, proti- virs ēkas aiznaglotās ieejas plīvo Latvijas valsts karogs.

Izglītības iestādei gan nāktos zināt, ka Latvijas valsts karoga likuma 1. nodaļas 3. pants skaidri nosaka, kad karogu izkārt nedrīkst. Ja atbildīgie par ēku un remonta norisi to nezin, tad jāatgādina, ka "Latvijas valsts karogu aizliegts lietot pie ēkām, kuru fasāde tiek remontēta". Likums izlasāms te: http://www.likumi.lv/doc.php?id=200642

Laikā, kad sabiedrībā un plašsaziņas līdekļos tik plaši tiek runāts par gaidāmo pretvalstisko spēku iniciēto referendumu, lai vājinātu latviešu valodas statusu, nāktos tomēr pieskatīt arī citus Latvijas valstiskuma simbolus kā karogs, par kura necienīgu izkāršanu citkārt ārkārtīgi naski uz sodīšanu ir Liepājas pašvaldības policijas darbinieki. Vienīgā nianse- visbiežāk tiek sodīti privātnamu īpašnieki, kuri dažādu attaisnotu vai neattaisnotu iemeslu dēļ karogus neizkar. Tātad, soda selekcijai tiek pakļauti tie, kuri acīmredzot par nodarījumu samaksā.

Varbūt šī būtu tā reize, kad karogu labāk sakārtot un un izkarināt tad, kad ēkas fasāde taps pabeigta?

Vietā atgādināt, ka reiz jau portāls pievērsa uzmanību Latvijas karoga zaimošanai Tosmarē, pēc kā karogs no ēkas tika noņemts. Par to bija lasāms te: http://www.irliepaja.lv/lv/raksti/viedokli/generala-baloza-iela-nirgajas-par-valsts-karogu/