Malkojot Austrijas sarkanvīnu Romas dārzā, ar Ivaru noklausījāmies Liepājas izglītības virsvadītājas Kristīnes Niedres- Latheres 5.janvāra preses konferences ierakstu par Liepājas izglītības nākotnes attīstības vīzijām mūsu pilsētā (fragments no preses konferences Izglītības pārvaldē ŠEIT).

Pavirši vērtējot Kristīnes stundu garo monologu, secinājām, ka mūsu izglītības virsvadītājas literāro vārdu krājums nav nabadzīgs un pat pēc formas inteliģents, ja neskaita vārdu "kad" un "kā" lietojuma pareizību.

Bet, ja ieklausāmies Niedres-Latheres kundzes verbālajā saturācijā, tad mums ar Ivaru jāsecina, ka stundu garais monologs ir izskaitāms no dzīves kā veltīgi notērēts laiks gan Niedres-Latheres kundzei, gan pārējiem klausītājiem.  Uz mums tas vismaz neattiecās, jo klausoties šo tukšo brežņevisko lekciju, mēs vismaz esam nogaršojuši izcilu vīnu.

Mums ar Ivaru visvairāk interesētu mūsu mēra Gunāra un  viņa vietnieka Ata Dekšņa un attieksme pret  Kristīnes reālo kompetenci un varēšanu risināt konkrētas lietas, piemēram, pedagogu atalgojuma celšanas politiku, jautājumus, kas skar jauno speciālistu piesaistīšanu, pedagogu veselības apdrošināšanas jautājumu un prevencijas pasākumus narkotiku izplatības novēršanai Liepājas skolās. Un, visu beidzot, – kad ģimenēm visdraudzīgākā Liepājas pašvaldība ar Liepājas partiju priekšgalā reiz izpildīs vismaz piecpadsmit gadus vecos solījumus par bērnudārzu pieejamību liepājnieku bērniem!