Kopā ar Ivaru Kesenfeldu restorānā "MO"  malkojot sidru un uzdzerot Lielbātas avota ūdeni, ar kurāžu viens otram citējām 5.vidusskolas direktores Intas Korņējevas domu pērles.

Piemēram, atbildot uz portāla irliepaja.lv jautājumu, vai  skolu reitingi, kurus izstrādājusi Izglītības ministrija (tie balstīti uz centralizēto eksāmenu rezultātiem),  ir objektīvs izglītības kvalitātes rādītājs, Korņējevas kundze saka:

"Uzskatu, ka šāda veida salīdzināšana ir ne tikai neobjektīva, bet arī nelietderīga. Somijas izglītības sistēma tiek uzskatīta par vienu no visprogresīvākajām un kvalitatīvākajām. Viens no pamatnosacījumiem tajā ir nesalīdzināt skolas. Vislabākā skola ir tā, kas ir vistuvāk mājām. Vienīgais objektīvais salīdzināšanas kritērijs ir katra konkrētā skolēna personiskā izaugsme".

Savukārt, jautāta, vai un kā domā savest kārtībā pašu galveno – skolas izglītības kvalitāti, direktore teic:

"Manuprāt, vissvarīgākais 21.gadsimtā, ir spēja pielāgoties mainīgajiem dzīves apstākļiem un dzīvot tajos, vienlaicīgi nezaudējot cilvēcību, cieņu pret sevi un citiem, spēju atbildēt par izdarīto un arī neizdarīto, kā arī ļoti daudz citas kvalitātes, ko nevar izmērīt ar centralizēto eksāmenu palīdzību. Ja svarīgi būtu tikai šo eksāmenu rezultāti, tad viss būtu vienkārši!"

Mēs gribētu ticēt, ka rakstot atbildes portālam irliepāja.lv ir lietots kaut kas stiprāks par sidru, jo tad tas tīri cilvēciski būtu saprotams. Bet ja nav lietots, tad ir drūmi.