Jaunajā gadā, tiekoties ar Ivaru pie smaržīgas kafijas tases, pārrunājām laikraksta "Kurzemes Vārds" (KV) žurnālistes Noras Driķes "analītisko" rakstu par domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša 20 000 eiro dārgo neklātienes pieņemšanas pasākumu.

Raksta uzsvars likts uz to, ka mūsu tagadējā mēra Vecgada neklātienes pieņemšana pilsētniekiem izmaksājusi par 6000 eiro dārgāk, nekā Ulda Seska, viņa priekšteča mēra amatā, klātienes svinīgais pasākums iepriekš.

Manas un Ivara domas par Jāņa Vilnīša gada nogales pasākuma saturisko ietvaru dalās.

Man režija vairāk atgādināja Viļa Plūdoņa pasaku par Mežaveci un rūķīšiem. Manuprāt, izpalika arī liepājniekus uzrunājoša gaisotne, it sevišķi tagad, kad daudzi cilvēki ir neziņā par rītdienu un apkārt klejo tik daudz viltus ziņu.

Ivaraprāt, Vilnīša neklātienes tikšanās caurmērā bija OK, un tā atbilst Liepājas īpašajam kolorītam. Un nevajag aizmirst, ka pilsētas mēra pieņemšana pirms Jaungada ir sava veidā šovs.

Šoreiz mērs gan nevarēja ar liepājniekiem saskandināt vīna glāzi un sarokoties, netika arī izteikti savstarpēji komplimenti, kā tas mēdza notika iepriekšējos gadus. Toties šī komunikācijas forma sasniedza daudz vairāk liepājnieku nekā vecajos labajos Ulda Seska laikos, kad nebija kovida! Protams, neizpalika arī bez smieklīgām epizodēm. Piemēram, Izglītības pārvaldes vadītājas Kristīnes Niedres-Latheres cukurotais "raports" mēram par  izglītības drīzu renesansi Liepājā viņas vadībā.   


Neloģiski gan likās, ka šajā pandēmijas laikā nebija uzaicināts galvenais pilsētas mediķis Striks.

KV kritiskā nots par Ziemassvētku  pieņemšanas videostāsta lielajām izmaksām, mūsuprāt, ir

jāuztver kā laikraksta subjektīvs vēstījums ar paštīksminošas sensācijas piegaršu.

Līdzīgi, kā tas notika pagājušajās Lieldienās, kad ar KV mandātu azotē Driķe pēc Sv. Annas baznīcas durvju driķera raustīšanas, apgalvoja, ka baznīcas draudze ar Jāņa Vilnīša līdzdalību realizē noziegumu pandēmijas sakarā. Te gan jāpiebilst, ka pēc Valsts policijas izmeklēšanas, nozieguma sastāvs netika konstatēts ne Jānim Vilnītim, ne draudzei.

P.S.
Mēs ar Ivaru novēlam Jānim Vilnītim turpināt nest šo atbildības sajūtu par mums, liepājniekiem, vismaz līdz vēlēšanām, un kritiskāk attiekties pret PR speciālistiem, jo parasti politiķiem nav nekā bīstamāka par sliktiem padomiem PR jomā.