Ilggadējā Liepājas laikraksta redaktora, daudzu grāmatu autora, žurnālista, publicista, Goda liepājnieka Andžila Remesa izvadīšana notiks piektdien, 2. septembrī, pulksten 15 no Sv. Annas baznīcas uz Līvas kapiem, informē laikraksts "Kurzemes Vārds".


Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka 26. augustā, mūžības ceļos devies ilggadējais laikraksta "Kurzemes Vārds" galvenais, vēlāk Goda redaktors, arī Goda liepājnieks Andžils Remess.


Andžils Remess dzimis 1938. gada 21.augustā Liepājā. Kopš 1960. gada strādāja žurnālistikā, un līdz 1971.gadam bija Liepājas pilsētas laikraksta "Komunists" korespondents, pēc tam – līdz 1995. gadam strādāja par avīzes "Komunists", pēc tam – "Kurzemes Vārds" atbildīgo sekretāru. No 1995. gada bija laikraksta "Kurzemes Vārds" desmitais redaktors. 1988. gadā piešķirts Latvijas PSR Nopelniem bagātā žurnālista nosaukums, 2019. gadā – Goda liepājnieka tituls.


Remess sarakstījis grāmatas "Liepājas futbola spožums un ēnas", "Liepājā, Pasta ielas namiņā", stāstu par diviem rokasbumbas tiesnešiem Jāni Ķuzuli un Andri Vītolu – "Koncerts divām svilpēm ar orķestri. 15 gadi pasaules handbola elitē", autobiogrāfisko "Kara ēna sekoja man", Raimonda Paula dzīves un daiļrades apkopojumu "Dzīve kā ziņģe", kopā ar Dinu Beltu – grāmatu par Liepājas populārās mūzikas vēsturi "Liepājas populārās mūzikas stāsti", stāstus par Liepājas bohēmu "Reiz Liepājā...", līdzgaitniekam Ērikam Hānbergam veltīto "Nezināmais Hānbergs", grāmatu par Liepājas lomu Latvijas likteņgaitās "Liepājas rūdītie", kopā ar Kristīni Pastori – "100 stāsti par Grobiņas novadu" un citas.


Šogad klajā nāca divas Remesa grāmatas – "Kur dvēsele cēlās spārnos. Bohēma Liepājas krogos" un koncertdārza "Pūt, vējiņi!" un festivāla "Liepājas dzintars" vēsturei veltītais izdevums "Tur, kur dvēsele dzied". Šogad varētu iznākt arī vēl viens Andžila Remesa un Jura Raķa Karostai veltīts kopdarbs.


Portāls irliepaja.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību Andžila Remesa tuviniekiem.