Uz aizvadīto Attīstības komisijas sēdi bija ieradušies Karostas glābšanas biedrības (KGB) pārstāvji, lai prezentētu par Patriotisma taku dēvētā Latvijas pirmsākumu maršruta koncepciju.

Tā arī pie vārda nepielaisti, KGB valdes priekšsēdētāja Monta Krafte un Kristers Krafts bija spiesti doties prom, jo koalīcija pirs sēdes bija izlēmusi šo jautājumu no darba kārtības izslēgt. Komitejas vadītājs Vilnis Vitkovskis sēdē to pamatoja tā, ka jautājums neesot ticis skatīts Tūrisma komisijā un Budžeta komisijā.

Monta Krafte nevēlējās komentēt notikušo, taču vienu secinājumu atļāvās izteikt, proti, ka viņasprāt "deputātiem trūkst politiskās gribas" pieņemt atbildīgu lēmumu.

Kā zināms, Latvijas brīvības cīņu simtgade nav aiz kalniem – 2019.gads tuvojas  strauji, un līdz kauju pie Liepājas un bermontiešu sagrāves gadadienai palicis mazāk par 14 mēnešiem. "Patriotisma takas" koncepcija faktiski ir izstrādāta un izklāstīta vairāk nekā 50 lappusēs! (man bija iespēja ar to iepazīties – S.P.). Ir aktivitāšu plāns šim gadam. Brīvības cīņu vietas un apskates objekti arī ir apzināti. Gidu kursi ir notikuši. Tomēr jautājums, kuru Tūrisma komisija pirmo reizi skatīja jau pērnajā septembrī, atbalstot koncepcijas izstrādi, joprojām "karājas gaisā"!

Jānis Vilnītis, kurš bija klāt komisijas sēdē, portālam irliepaja.lv sacīja, ka "lielākais trūkums" bijis tas, ka koalīcijas sēdē nav piedalījies jautājuma virzītājs vicemērs Ģirts Kronbergs, kurš todien atradās Rīgā, līdz ar to neesot bijis, kas atbild uz "specifiskiem jautājumiem". Savukārt formālais iemesls, lai noraidītu lemšanu par koncepciju, bijis tas, ka dokumentu paketei nav bijuši pievienoti Tūrisma komisijas protokoli ar tajā pieņemtajiem lēmumiem.

Ģirts Kronbergs neslēpa, ka nesaprot "šo novilcināšanu". Jautājuma sagatavošanu viņš esot uzticējis pašvaldības SIA – Liepājas Reģiona tūrisma informācijas birojam, jo "man nav cita instrumenta". Savukārt Karostas glābšanas biedrības cilvēki – Krafti, Juris Raķis un pārējā Karostas cietuma komanda – gan koncepcijas izstrādē, gan praktiskajā maršruta ieviešanas darbā iesaistījušies brīvprātīgi, tāpēc, ka ir savas valsts un pilsētas patrioti. "Viņiem ordenis pienāktos par to, ko viņi dara," atzina Kronbergs.

Komitejas vadītājs Vilnis Vitkovskis, vakar sazvanīts, atbildēja īsi un to pašu, ko jau bija teicis sēdē: "dokumenti nebija tā sagatavoti, lai varētu skatīt". Tomēr šķiet, ka tas nav īstais iemesls, kāpēc Patriotisma takas koncepcijas apstiprināšana tiek novilcināta. Varbūt tā ir koalīcijas partneru sava veida greizsirdība, jo idejas virzītājs nav "savējais"? Taču jācer, ka veselais saprāts būs stiprāks par "greizsirdību" (galu galā ideja nepieder ne Kronbergam, ne Vilnītim un pat ne Karostas cietuma komandai, bet zemessargu bataljona komandierim Vilmāram Vecvagaram), un oktobrī, kad vēlēšanas jau būs aiz muguras, deputātu griba būs pietiekami stipra, lai nobalsotu par lēmumu.