Domes sēdē 14.maijā visticamāk tiks pieņemts lēmums pārdot Krievijas investoram zemesgabalu stratēģiski ļoti izdevīgā vietā – Vecajā ostmalā 23.

Runa ir par daļu no bijušā kompleksa "Māja", kas savulaik piederēja SIA "MIG". Toreiz gan "MIG" īpašniekiem, kuri, atšķirībā no Vecās ostmalas 23 pašreizējā nomnieka Krievijas pilsoņa Aleksandra Šličkova, bija Latvijas Republikas pilsoņi, pašvaldība šo zemesgabalu atsavināt neatļāva.

Parasti zemi pārdod investoriem, kuri ne tikai nopirkuši kādu īpašumu, bet to arī attīsta, ieguldot tajos līdzekļus. Jo īpaši, ja zeme atrodas Speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, kas taču savulaik tika radīta, lai veicinātu uzņēmējdarbību.

Šajā gadījumā kopš 2012.gada jūlija, kad Šličkovs par 211 tūkstošiem latu ēkas izsolē iegādājās, nav noticis nekas, izņemot pompozu arhitektūras skiču konkursu, ko organizēja kādreizējais Rīgas galvenais arhitekts Jānis Dripe un godbijīgi apmeklēja visi pašvaldības vadošie ierēdņi ar Uldi Sesku priekšgalā – it kā ēku jaunais īpašnieks būtu solījies tajās izstādīt vismaz pazudušo Dzintara istabu...

Attīstītājs pat nav spējis sakārtot lietusūdens notekas, lai mitrums nebojātu kultūrvēsturisko mantojumu! Nerunājot nemaz par solījumiem līdz 2014.gada beigām sakārtot un atvērt iecerētā izklaides kompleksa pirmo kārtu – izstāžu centru Vecajā ostmalā 24.

Nekas no solītā nav izpildīts, tomēr koalīcijas deputāti (opozīcijas pārstāvis Finanšu komitejā balsoja "pret") ir gatavi par 94 200 eiro atdot zemesgabalu investoram, kurš, taupot uz notekām, faktiski izrāda necieņu pats savam īpašumam (pieļauju, ka cieņa pret valsts mēroga kultūrvēsturisku mantojumu viņam varētu arī nebūt).

Vai šāds darījums būtu liepājnieku interesēs? Diez vai, lai gan 94 200 eiro nav tik maza summa, un kādam vienreizējam pasākumam (rallijam, rokfestivālam utt.) noderētu itin labi. Naudu, arī ne tik mazu summu, iztērēt nav grūti. Taču tas nebūs stratēģisks, ilgtermiņa ieguldījums.

Lielākais ieguvējs šajā darījumā neapšaubāmi būs Krievijas uzņēmējs, un izskatās, ka šis pirkums viņam vajadzīgs viena iemesla dēļ – lai "sapakotu" kompleksu tālākai pārdošanai.