Dīķa ielā 6 nojauktās vēsturiskās apbūves vietā Juris Aizezers jau ierīkojis auto stāvvlaukumu.

Kad oktobra sākumā portāls pamanīja faktu, ka valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklī – Liepājas vēsturiskajā centrā – tiek nojaukts viens no kvartālu veidojošajiem vēsturiskajiem namiem Dīķa ielā 6, uzdevām jautājumu uzņēmējam un nama īpašniekam Jurim Aizezeram, vai tas iecerējis namu atjaunot vai varbūt ir citi plāni?

Aizezera kunga atbilde bija visnotaļ izvairīga: tie esot “nākotnes projekti”. Taču sekojošā piebilde, ka “tukša vieta nekad nepaliek”, izrādījās gluži vai pravietiska – vieta tukša nepalika jau pēc nepilna mēneša!  Nu jau Dīķa ielā 6 ir glīti nobruģēts laukums ar iezīmētām līnijām auto novietošanai, arī žogs jau top.

Ēkas demontāžas būvprojekts pilsētas Būvvaldē tika akceptēts 12.septembrī, savukārt būvatļauja izdota 25.septembrī. Kā redzams, notikumi risinājušies strauji.

Kāpēc tā bija jāsteidzas? Droši vien drīz uzzināsim arī to, taču skaidrāks par skaidru, ka auto stāvvietas vajadzīgas otram Jura Aizezera īpašumam – turpat blakus esošajam stikla klucim “Gallery”, ko ar domes svētību Aizezera kungs uzbūvēja ar “atvieglotiem noteikumiem”, proti, bez nepieciešamā auto novietņu skaita pazemes garāžā.

Protams, kāpēc jābūvē dārgas pazemes autostāvvietas, ja turpat blakus var nopirkt vēsturisku koka ēku, ko nav grūti nojaukt un, galvenais, nav arī grūti dabūt visus nepieciešamos atzinumus un atļaujas, lai to izdarītu!   

Un, lai ko arī tagad teiktu atzinumu devējs Juris Zviedrāns, fakts, ka tieši viņa dzīvesbiedre Kristīne Veinberga bija tā, kas Aizezera dibinātā “Izglītības centra” vārdā Būvvaldei pasūtīja ēkas demontāžas būvprojektu, vienmēr liks apšaubīt šā “darījuma” godīgumu.

Bet Aizezera kungs ”dabūjis cauri” domes struktūrvienībām ne to vien, un, ja vajadzēs, dabūs vēl vairāk. Starp citu, Liepājas pilsētas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos Dīķa ielā primārā atļautā izmantošana nemaz neparedz auto stāvvlaukumu ierīkošanu, taču tas tur tomēr būs!

Tāpēc – ja jums ir kādas problēmas, ejiet pie Aizezera kunga – viņš tās noteikti atrisinās!