Ar manu draugu Ivaru "Promenade Hotel" restorāna terasē turpinot malkot vieglo "Corona" alu, apspriedām Liepājas galvenajā avīzē publicēto "Kurzemes Vārda" jaudīgākās žurnālistes Noras Driķes dziļi "analītisko" rakstu par Annas draudzes "izdarībām" Lieldienās.


Starp rindām, mūsuprāt, Driķes kundze pārmet draudzei un it īpaši domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim farizejisku rīcību Lieldienās, lūdzot Dievu aiz slēgtām durvīm.

Mums ar Ivaru no šī raksta tā īsti nav saprotams, vai Driķe pati klauvēja un raustīja aizslēgtās baznīcas durvis vai arī par Annas draudzes, tai skaitā Jāņa Vilnīša, varbūtējiem rupjiem pārkāpumiem, pandēmijas laikā noturot lūgšanas, viņa bija uzzinājusi no šefredaktora Inta Graša kompetentiem ziņotājiem – trauksmes cēlājiem.

Lai arī kā tur būtu, visā šajā Driķes kundzes "analītiskajā" rakstā jūtams mērķtiecīgi uzbrūkošs tonis Jānim Vilnītim, it kā pašam "KV" būtu nodarīts pāri.

Zinot, cik spiedīgi pēdējā lakā "Kurzemes Vārdam" ir ar iztikšanu, varbūt šis uzbrauciens Jānim Vilnītim un draudzei daļēji ir saprotams.

Pēdējos gadu – Vilnīša "premjerēšanas" laikā – ir krasi samazinājusies pašvaldības naudas plūsma no Rožu ielas uz SIA "Kurzemes Vārds",

jo stipri samazinājies "intelektuālo pasūtījumu" apjoms "KV" no domes.  Un, neskatoties uz Inta Graša neskaitāmajiem pūliņiem panākt pretējo, nekas līdz šim nav izdevies. Bet Liepājas galvenajai avīzei "Kurzemes Vārds" abonentu skaits ir tāds, kāds ir.
 

Mēs gribētu ieteikt Jāni Vilnītim, lai izlīdzinātu vainu gan pret domes finansiāli apbižoto "Kurzemes Vārdu", gan arī par Dieva lūgšanu Dievnamā pandēmijas laikā aiz slēgtām durvīm, izbrīvēt laiku uz kādām divām nedēļām un doties svētceļojumā pa Jēkaba ceļu (protams, tad, kad robežas atkal būs vaļā).