Papildināts. Sestdien, 31.maijā, pulksten 23.25 Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) saņēma informāciju, ka  pie Liepājas uz sēkļa uzskrējusi motorjahta „Idefix”.

Jahta uz sēkļa uzskrējusi  četru piecu jūras jūdžu attālumā no Liepājas ostas „D” mola, portālu informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

MRCC Riga nekavējoties deva rīkojumu Jūras spēku flotiles dežūrējošam kuģim KA-14 „Astra” un motorjahtai tuvumā esošajam zvejas kuģim „Airis” doties uz notikuma vietu, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību.

Pulksten 0.15 zvejas kuģis „Airis” kapteinis Vilnis Brikmanis informēja MRCC Riga, ka ar Lietuvas karogu ejošā motorjahta ir novilkta no sēkļa. Savukārt no motorjahtas, uz kuras atradās sešas personas, pienāca informācija, ka pēc iekštelpu apsekošanas bojājumi nav konstatēti un tā turpina kursu uz Liepājas ostu.

Kā portālam sacīja Brikmanis, jūrā devies pakaļ citai, kolēģa laivai, kad saņēmis ziņu par lietuviešu jahtu, kas uzsēdusies uz trešā jūras sēkļa. "Ar tauvu novilkām nost," sacīja Brikmanis, solot pēc atgriešanās no jūras pastāstīt vairāk par notikušo.

Pirmdien agri no izglābtā rīta jahta atstāja Liepājas ostu, portālu informēja Liepājas Jahtu centrā.

Dažu nedēļu laikā šis jau ir otrais gadījums, kad jāpalīdz nelaimē nokļuvušai jahtai. 20.maijā dežurējošais flotiles kuģis „KA-09” aptuveni vienu jūras jūdzi no Rīgas ostas vārtiem pirms vētras bez degvielas jūrā palikušu jahtu „Fontana” buksēja uz Rīgas ostu.

MRCC Riga ir Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta apakšvienība, kas darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī, organizējot, koordinējot un vadot cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, medicīniskās konsultācijas un evakuācijas jūrā, kā arī veic vairākus citus uzdevumus, kas saistīti ar drošu kuģošu un naftas piesārņojuma seku likvidēšanu jūrā.

Nelaimes gadījumā jūrā Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram nekavējoties jāzvana uz trauksmes tālruņa numuriem: 67323103, 29476101, 67082070 vai 112.