Lietuviešu jahtu, kas sestdien, 31.maijā, nezināmu iemeslu dēļ pirms pusnakts bija uzsēdusies uz sēkļa, izglāba Liepājas zvejnieks Vilnis Brikmanis.

Kā portālam pastāstīja Brikmanis, viņš sestdien vēlu vakarā devies jūrā palīgā saviem kolēģiem, kuri netālu no krasta uz dienvidiem no Liepājas bija "noplīsuši".

Laivā Brikmanis bijis viens pats, kad pa rāciju izskanējis sauciens pēc palīdzības no sēklim uzskrējušās jahtas.

"Informēju par to Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru (MRCC Riga), un teicu, ka varētu jahtu novilkt no sēkļa."

Brikmanis atradies apmēram pusotru jūdzi no avarējušās jahtas. Uzturot pastāvīgus sakarus ar MRCC Rīga un Liepājas iostas kapteiņdienestu, Brikmanis devies pie jahtas.

"Viņi jau bija sagatavojušies – piesējuši virvi pie masta augšgala, atlika tikai piesiet pie laivas, sagāzt jahtu un novilkt no sēkļa."

Virve pie masta augšgala esot jāsien tāpēc, lai nenolauztu jahtas ķīli, ar kuru tā uzsēdusies uz sēkļa.

"Nezinu, kādu iemeslu dēļ viņi bija tik tuvu krastam, ka uzskrēja uz sēkļa." Brikmanis sprieda, ka jahta noklīdusi no kādas lietuviešu regates, kas tajā laikā varēja būt.

Neko daudz sarunāties nav iznācis, galvenokārt par tehniskām lietām. Jahtas novilkšana prasījusi vien minūtes desmit.

"Nekādu bojājumu nebija, un lietuvieši turpināja savu nosprausto ceļu, es, savukārt devos pa savu maršrutu."

Pēc tam Brikmanis turpinājis uzsākto ceļu pie saviem kolēģiem, un svētdien ap sešiem no rīta atvilcis viņus līdz ostai.

Arī lietuviešu jahta bija ienākusi Liepājas ostā, ko atstāja pirmdien agri no rīta.

Jau vēstīts, ka sestdien, 31.maijā, pulksten 23.25 Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) saņēma informāciju, ka  pie Liepājas uz sēkļa uzskrējusi motorjahta „Idefix”.

Jahta uz sēkļa uzskrējusi  četru piecu jūras jūdžu attālumā no Liepājas ostas „D” mola, portālu informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

MRCC Riga nekavējoties deva rīkojumu Jūras spēku flotiles dežūrējošam kuģim KA-14 „Astra” un motorjahtai tuvumā esošajam zvejas kuģim „Airis” doties uz notikuma vietu, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību.

Pulksten 0.15 zvejas kuģis „Airis” kapteinis Vilnis Brikmanis informēja MRCC Riga, ka ar Lietuvas karogu ejošā motorjahta ir novilkta no sēkļa. Savukārt no motorjahtas, uz kuras atradās sešas personas, pienāca informācija, ka pēc iekštelpu apsekošanas bojājumi nav konstatēti un tā turpina kursu uz Liepājas ostu.

Kā portālam sacīja Brikmanis, jūrā devies pakaļ citai, kolēģa laivai, kad saņēmis ziņu par lietuviešu jahtu, kas uzsēdusies uz trešā jūras sēkļa. "Ar tauvu novilkām nost," sacīja Brikmanis, solot pēc atgriešanās no jūras pastāstīt vairāk par notikušo.

Pirmdien agri no izglābtā rīta jahta atstāja Liepājas ostu, portālu informēja Liepājas Jahtu centrā.

Dažu nedēļu laikā šis jau ir otrais gadījums, kad jāpalīdz nelaimē nokļuvušai jahtai. 20.maijā dežurējošais flotiles kuģis „KA-09” aptuveni vienu jūras jūdzi no Rīgas ostas vārtiem pirms vētras bez degvielas jūrā palikušu jahtu „Fontana” buksēja uz Rīgas ostu.

MRCC Riga ir Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta apakšvienība, kas darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī, organizējot, koordinējot un vadot cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, medicīniskās konsultācijas un evakuācijas jūrā, kā arī veic vairākus citus uzdevumus, kas saistīti ar drošu kuģošu un naftas piesārņojuma seku likvidēšanu jūrā.

Nelaimes gadījumā jūrā Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram nekavējoties jāzvana uz trauksmes tālruņa numuriem: 67323103, 29476101, 67082070 vai 112.

Uzziņa
Buru jahta  "Idefix"

pieraksta osta: Klaipēda; modelis: Sweden Yacht 340; garums: 10m; kapteinis: Toms Barakausks

(Avots: Liepājas Jahtu centrs)