Vicemērs Gunārs Ansiņš portālam irliepaja.lv apliecināja, ka viņa Facebook kontā ievietotā ziņa par vēl gandrīz 300 tūkstoš eiro liela finansējuma piešķiršanu Zirgu salas sakātošanai, atbilst patiesībai.


Kā pastāstīja Ansiņš, no Lauku atbalsta dienesta saņemta ziņa, ka Zirgu salas attīstības nākamajai kārtai piešķirts 277 374 eiro liels finansējums, kas nāk no Eiropas Zivsaimniecības fonda, kurš jau iepriekš ir finansējis Zirgu salas pārbūvi.


Iepriekšējām Zirgu salas pārbūves kārtām finansējums piešķirts arī no Norvēģijas finanšu instrumenta (Daba mājas satura izveidei), Eiropas Reģionālās attīstības fonda, kā arī Eiropas Zivsaimniecības fonda.


Par nupat piešķirto finansējumu plānots labiekārtot, apzaļumot un "apgaismot" iebrauktuvi Zirgu salā.


"Tiks labiekārtota iebrauktuve Zirgu salā, apkārt izbūvētajam skrituļošanas ceļam līdz pat Dabas mājai izbūvēta apgaismojuma sistēma, veikti planēšanas un rekultivācijas darbi, kā arī jaunu apstādījumu un dobju izveide," pastāstīja Ansiņš.


Kopumā paredzēts izbūvēt asfaltētu ceļu 594 metru garumā, 1 529 metru garumā ievilkt energoefektīvu apgaismojumu un 41 220 m2 platībā apzaļumot teritoriju.