Liepājas Tūrisma informācijas birojs nesen bija izludinājis konkursu, solot Lielo Balvu par gada labāko vides reklāmu Liepājas pilsētai.

Konkurss, kura nolikumā galvenie akcenti likti uz pilsētas tēla popularizēšanu  pieaugošās tūrisma plūsmas apstākļos,  ir noslēdzies.

Šogad pirmo reizi konkursa žūrija, kuru vadīja par tūrisma jomu visatbildīgākais domes deputāts Jurijs Hadarovičs, nolēma pirmo LIELO BALVU piešķirt Grobiņas vēja parkam, kura autors ir Andris Šķēle. Neskatoties uz Šķēles kunga personības pretrunīgo vērtējumu sabiedrībā, komisijas lēmums pēc ilgām diskusijām bija vienbalsīgs.

Pamatojums šim lēmumam bija sekojošs: Grobiņas vēja parks ir kā emocionāls vides simbols Liepājai – pilsētai, kurā piedzimst vējš. Kā jau tautiešu vidū ierasts, lēmumu mēģināja izmainīt komisijā pieaicinātais Aivars Priedols, kurš, rāmi ņurdod, piedāvāja šo balvu dalīt uz pusēm, jo vēja ģeneratori tomēr atrodoties Grobiņas novada administratīvajā teritorijā.

Komisija kategoriski iebilda Priedola kungam, jo Grobiņa jau tā no vēja parka saņem materiālo labumu nomas maksas un nodokļa veidā.

Komisija deleģēja Hadaroviča kungu LIELO BALVU – inkrustētu lādīti ar Liepājas pludmales smiltīm – nodot Andrim Šķēlem personīgi.

Pēc nolikuma komisija izskatija arī veicināšanas balvu pretendentus, par kuriem kļuva Liepājas himnas tēli Kūrmājas prospektā (autors Ģirts Burvis) un Liepājas ezera laipa (Dabas pārvalde).

Kā laikrakstu informēja Liepājas mēra padomnieks Andrejs Rjabcevs, vakar Liepājas dome saņēma Andra Šķēles aizkustinošu vēstuli, kurā viņš pateicās liepājniekiem par negaidītu atzinību un izteica nodomu arī turpmāk savas biznesa aktivitātes veltīt pilsētai, kurā piedzimst vējš. Tāpat Šķēles kungs izteica gatavību sniegt sociālo palīdzību pilsētas vecajiem ļaudīm, sestdienās nodrošinot autobusu satiksmi no Tukuma ielas uz Dienvidu kapiem un atpakaļ.

Turpmāk pretendenti uz LIELO BALVU tiks nominēti katru gadu un apbalvoti Liepājas dzimšanas dienā.