Kā raksta portāls "Delfi", uzņēmums SIA "Inpo 23" veido ugunsdzēšamo sistēmu rūpnīcu, kuras vadībā ir bijušais "Liepājas metalurga" valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs.

SIA "Inpo 23" ir ekspremjera Andra Šķēles ģimenei pastarpināti piederošs uzņēmums, Ražotnē iesaistīti arī Kanādas un Igaunijas uzņēmējii. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,17 miljoni eiro. Iepirkumu līdzfinansē Eiropas Savienības atbalsta programma, raksta delfi.lv.  Topošā rūpnīca atradīsies Kapsēdes ielā 4

"Inpo 23" īpašnieks ir Šķēles ģimenes uzņēmums "Privāto aktīvu pārvalde" (PAP). PAP ir ieguldījusi starptautiskā kompānijā "N2 Global". Tam savukārt pieder "N2 Global Manufacturing", kura valdē atrodas arī Terentjevs.

PAP mājaslapā teikts: " N2 GLOBAL ir Kanādas, Igaunijas un Latvijas kopuzņēmums, kas plāno veikt ugunsdzēšanas sistēmu izstrādi, kas kā integrēta ugunsdrošības risinājuma sastāvdaļa ļautu likvidēt ugunsgrēkus ātri, efektīvi, neapdraudot cilvēku dzīvību un kompāniju materiālās vērtības.

Kompānijas risinājumi būs droši pielietojami tādās industrijās kā telekomunikācijas un datu centri, sabiedriskais transports (piemēram, ātrgaitas vilcieni), kuģniecībā, aviācijā, medicīnas iestādēs, publiskajā telpā (muzejos, izstāžu zālēs, koncertzālēs) un smagajā industrijā (naftas, gāzes ieguves vietās).

N2 GLOBAL ir pieder zinātības, kas aizsargāta ar daudzskaitlīgiem patentiem visos pasaules svarīgākajos tirgos."