Pirmdien, 13.decembrī, Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūts (BUNĪI) sadarbībā ar Eiropas transnacionālo tīklojumu SERN1 organizē Latvijas – Itālijas tiešsaistes vebināru par atkārtotu preču izmantošanu ilgtspējīga patēriņa veicināšanai, sekojot Eiropas zaļajam kursam.

Pasākums tiek rīkots Eiropas Savienības (ES) Interreg Europe transnacionālās sadarbības programmas projekta OptiWaMag2 Pilota akcijas Tesla Lab. ietvaros. Vebināra mērķis ir veikt pieredzes apmaiņu starp Latvijas un Itālijas ekspertiem par atkārtotas preču izmantošanas metodēm un tehnoloģijām, kā arī iepazīstināt Latvijas dalībniekus ar Itālijas labajām praksēm šajā jomā. Plānots, ka vebināra ievada uzrunu teikts Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere, iepazīstinot dalībniekus ar Latvijas Nacionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna 2021.–2027. gadam mērķiem ES zaļā kursa īstenošanai. Savukārt, Itālijas pārstāvji – Federica Gravina no SERN un Emīlijas – Romanjas reģiona viena no lielākajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma HERA grupa3 pārstāvis – Mirko Regazzi iepazīstinās ar Itālijas pieredzi 3R (reuse; recycle; reduce) principa iedzīvināšanā.

"Liepājas RAS" pārstāve – Tesla Lab. Pilota akcijas dalībniece – vides inženiere Liene Jākobsone pastāstīs par savu pieredzi preču atkārtotas izmantošanas procesa organizēšanā Dienvidkurzemes reģionā. Ar savu pieredzi OptiWaMag projekta un Tesla Lab. Pilota akcijas organizēšanā dalīsies arī RTU BUNĪI pārstāves Rūta Bendere un Zane Zeibote. Vebināra otrajā daļā notiks moderēta plenārsesija, kurā diskutēs par 3R principu ieviešanu un atkārtotu preču izmantošanu praksē. Diskusijās piedalīsies VARAM, LASA, RTU, BUNĪI, Liepājas RAS, Liepājas pašvaldības, kā arī Itālijas HERA grupas pārstāvji. Vebināru tehniski nodrošinās 3K Management savā tiešsaistes platformā un to moderēs Edgars Kuzmans.

Vebinārs notiks 13.decembrī pulksten 11–13 Zoom platformā. Aicinām reģistrēties šeit: https://www.mitto.me/webinar-re-use-of-goods/register

Gadījumā, ja jums ir jautājumi vai nepieciešami precizējumi par šo pasākumu, lūdzu, sazinieties ar Lieni Jākobsoni, Tesla Lab pilota projekta nozares eksperti, SIA "Liepājas RAS" vides inženieri, e-pasts: liene@liepajasras.lv, tālr. 26732288.