Dīķa ielā 6 nojauktā nama vietā uzņēmējs Juris Aizezers ierīkojis auto stāvlaukumu. Būvvalde to uzskata par teritorijas rekultivāciju.

Tad, kad šajā vietā esošais nams tika jaukts nost, runājot ar īpašnieku un jautājot, kas iecerēts nojauktās nama vietā, Juris Aizezers no konkrētas atbildes izvairījās, pieminot vien “nākotnes projektus” un to, ka “tukša vieta nekad nepaliek”.

Kā jau rakstījām, vieta tukša tik tiešām nav, jo tur izbūvēts auto stāvlaukums. Taču, kā portāls noskaidroja Liepājas Būvvaldē, nekādas speciālas atļaujas vai projekta šā laukuma izbūvei īpašniekam nav un, izrādās, arī... nevajag.

Vienīgais būvprojekts, kas 12.septembrī saskaņots Būvvaldē saistībā ar nekustamo īpašumu Dīķa ielā 6, ir ēkas demontāžas būvprojekts, ko biedrības "Izglītības centrs" vārdā jau pērn iesniedza Kristīne Veinberga.

Kā portālam skaidroja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, „šajā būvprojektā ir paredzēta teritorijas rekultivācija, tātad labiekārtošana, ar laukuma nobruģēšanu un koka žoga un iebrauktuves vārtu (arī koka) izbūvi”. Ap gruntsgabalā izbūvēto auto stāvlaukumu būšot arī divus metrus augsts žogs, „krāsots pelēkā krāsā”.

Tātad Būvvalde uzskata – viss likumīgi.

Tas liekas savādi, zinot, ka šajā vietā, kā iepriekš portālam skaidroja tie paši Būvvaldes speciālisti, pēc Liepājas pilsētas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem primārā atļautā izmantošana vispār neparedz auto stāvlaukumu ierīkošanu, bet vienīgi mazstāvu apbūvi ar kultūras, izglītības, pārvaldes vai tamlīdzīgu funkciju.

Interesanti arī, kāpēc šajā gadījumā jauna objekta ierīkošanai nav nepieciešams būvprojekts, bet citos nākas maksāt sodu par nelikumīgu būvniecību pat, ja kas pārbūvēts paša vannasistabā, nemaz nerunājot par šķūnīša vai dārza nojumes pielabošanu.