"Komunālā pārvalde" tikai šonedēļ pabeigts tās pārziņā esošo objektu sakopšanu pēc poļu futbola fanu ālēšanās. Privātīpašniekiem un iestādēm savi īpašumi būs jāsakopj pašiem.

"Komunālās pārvaldes" komunālās nozares vadītājs Juris Muskats aģentūrai BNS pastāstīja, ka otrdien iecerēts paveikt pēdējos darbus – Kūrmājas prospekta galā netālu no pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem noslīpēs ķēpājumu uz dekoratīvās sienas, kur krāsu notīrīt nebija iespējams.

Tāpat noņems futbola kluba "Legia" fanu atsevišķās vietās izlīmētās uzlīmes. Poļu fani bija ar krāsu apkrāsojuši vairākas pārģērbšanās kabīnes pludmalē, kā arī soliņus.

Zaudējumus Komunālā pārvalde lēš vairāku simtu latu apmērā. Muskats sacīja, ka pašvaldības Komunālā pārvalde novērsusi ķēpājumus tikai tajās vietās, kas ir tās pārziņā. Privātīpašniekiem un iestādēm savi īpašumi būs jāsakopj pašiem.

19.jūlijā Liepājā notika UEFA Eiropas līgas futbola spēle starp klubiem "Liepājas metalurgs" un Varšavas "Legia".

Klātienē atbalstīt "Legia" bija ieradušies aptuveni pusotrs tūkstotis līdzjutēju no Polijas, kuru ālēšanās pilsētā izraisīja lielu ažiotāžu. Poļu fani pirms spēles pamanījās daudzviet pilsētā apzīmēt ēku un kafejnīcu sienas, soliņus, pārģērbšanās kabīnes pludmalē, kā arī ar uzlīmēm aplīmēt laternu stabus un citas vietas.

Lai futbola mača laikā un pēc tā neizceltos nekārtības, tika iesaistīti lieli policijas spēki, tostarp speciālo uzdevumu vienība un Zemessardze.

Valsts policija aizturēja 16 cilvēku, kuru vidū bija arī vietējie.