Trešdien, 7.oktobrī, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi un pedagogi uzsāk mācību procesu jaunajā piebūvē Alejas ielā. Pateicoties jaunbūvei, turpmāk skola spēs nodrošināt būtiski modernākas un mūsdienu prasībām atbilstošas telpas, informē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.


"Šis ir ilgi lolots sapnis, kas beidzot kļūst par realitāti. Tas ir ļoti saviļņojošs mirklis gan pedagogiem, gan audzēkņiem. Tas ir vēsturisks mirklis, kas ieskicēs jaunu posmu skolas vēsturē. Par jaunbūves celtniecības procesu vēlos uzslavēt sadarbību ar arhitektu un būvniekiem, kas kvalitatīvi un savlaicīgi veica savu darbu, ieguldot tajā lielu rūpību un atbildību," stāsta LMMDV direktore Inga Auziņa.


Jaunajā skolas ēkā (Alejas ielā) mājvietas būs Koka izstrādājuma dizaina (KID) nodaļai, metālizstrādājuma dizaina nodaļai (MID), kā arī juvelieru darbnīca, kompozīcijas klases un tehnoloģijas telpas. Jaunajās telpās atradīsies arī interjera dizaina un arhitektu nodaļas, rasēšanas un projektēšanas klases, kā arī mūsdienīgi aprīkota atpūtas telpa audzēkņiem ar pieeju bibliotēkai. Ēkas 2.stāvā atradīsies multimediju un reklāmas dizaina nodaļas, kā arī datorklases.


Savukārt vēsturiskajā mājā (sarkanā ķieģeļu) atradīsies Tekstilizstrādājumu dizaina un Ādas izstrādājumu dizaina (AID) nodaļas. Turklāt sētas mājā, kurā līdz šim bija Reklāmas dizains, Multimediju dizains un Metālizstrādājumu dizains, tuvākajā nākotnē atradīsies Bērnu mākslas skola un Keramikas izstrādājumu dizains un veidotava.

Toma ielas ēkā, kurā līdz šim bija vispārizglītojošo priekšmetu telpas ļoti saspiestā variantā, kā arī Ādas izstrādājumu dizaina, Tekstila izstrādājumu dizaina nodaļa un veidotava, turpmāk atradīsies tikai vispārizglītojošie priekšmetu telpas.


Par jaunbūvi Alejas ielā stāsta arhitekts Andris Kokins: "Jaunbūves fasādei ir izvēlēts dabīgi rūsējošs metāls, kas ar laiku mainīs savu ārējo izskatu. Arī laikapstākļu ietekmē metāls mainīs savu krāsu. Mākslas skolai šāds formāts ļoti piestāv, jo tas ir radošs un inovatīvs risinājums. Turklāt fasādes risinājumu papildina plašs skatlogs uz Alejas ielu, Jāņa Čakstes laukumu un tas nodrošinās abpusēju kontaktu starp skolu un pilsētu, jo interaktīvā reklāmas platforma nodrošinās liepājniekiem un pilsētas viesiem iespēju vērot labākos audzēkņu darbus".