Piektdien, 24. septembrī, pulksten 17 Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas telpās Alejas ielā 18 tiks atklāta izstāde "Divi Andri. Divi Vītoli", portālu irliepaja.lv informēja arhitekts Arturs Lapiņš. Tās autori – arhitekts, RTU Arhitektūras fakultātes praktiskais docents Andris Vītols un Talsos dzīvojošais mākslinieks Andris Vītols – skatītājus iepazīstinās ar savu daiļradi.


Pirmo reizi izstāde bija skatāma pērn Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē, kurā tas Vītols, kurš arhitekts, ir praktiskais docents, pēc tam izstāde aizceļoja uz Ādažu Kultūras centru, kur bija apskatāma līdz pagājušā gada beigām, bet šovasar bija skatāma Talsu novada muzejā. Divi draugi un divas radošas personības — vienādos vārdos un uzvārdos: arhitekts Andris Vītols, rāda savus pēdējos gados realizētos projektus, atzīmējot 77. jubileju, bet gleznotājs Andris Vītols, kurš šogad atzīmēja 70 gadu jubileju, — glezniecību.


Uzziņa
Gleznotājs Andris Vītols dzimis 1951. gada 16. septembrī Krasnojarskas apgabalā, Krievijā.


Andris Vītols ir Jēkaba Spriņģa skolnieks, viens no Talsu "Krūmu grupas" māksliniekiem. Mācījies Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimniecības fakultātē, to pabeidzis 1976. gadā. 1979. gadā pabeidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Augstākos dizaineru kursus.


Glezno  abstraktas, ekspresīvas kompozīcijas, veido arī objektus, instalācijas un performances, ir arī mēbeļu dizainers.


Laikā no 1989. gada līdz 1992. gadam bijis Talsu pilsētas galvenais mākslinieks.


Izstādēs piedalās kopš 1990. gada.


Kopš 1999. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.


Arhitekts Andris Vītols, Rīgas Tehniskās universitātes docents, valsts prēmijas laureāts (par Valmieras Brāļu kapu ansambļa arhitektonisko izveidi) un Arhitektu savienības biedrs. Šogad, atzīmējot savas dzīves jubileju "divus septiņniekus" (77 gadus) izstādē rāda savus pēdējos realizētos projektus Pierīgā. Arhitekts dzīvo Carnikavā un enerģiju gūst sportojot – slēpojot un orientējoties, ar vēja dēli brauc jau 45 gadus. 28 gadus rīko radošās "Vītolregates" ar mērķi popularizēt vēja dēļu braukšanas mākslu un pulcināt radošo profesiju pārstāvjus.