Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) piektdien, 12.martā, par jaunbūvi Alejas ielā saņēma 1. vietu nominācijā "Jauna sabiedriskā ēka". Balva piešķirta konkursa "Latvijas Būvniecības Gada balva 2020" ietvaros, portālu informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

"Liels paldies konkursa žūrijai par saņemto atzinību, liels, liels paldies par novērtējumu! Esmu pateicīga un saviļņota. Visas skolas vārdā paldies arhitektam, būvniekam, kā arī pilnīgi visiem un ikkatram, kas ļāva īstenoties šim sapnim par kvalitatīvu jaunbūvi skolas vajadzībām. Ēka, kas tikai pērn tik nodota ekspluatācijā, šobrīd izpelnījusies atzinību gan no skolas mācībspēkiem, gan audzēkņiem, gan arī liepājniekiem un pilsētas viesiem," uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

Jaunajā skolas ēkā mājvietas ir Koka izstrādājuma dizaina (KID) izglītības programmai, Metālizstrādājuma dizaina izglītības programmai (MID), kā arī Interjera dizaina un Arhitektu izglītības programmām. Telpās atrodas arī juvelieru darbnīca, kompozīcijas klases un tehnoloģijas telpas, rasēšanas un projektēšanas klases, mūsdienīgi aprīkota atpūtas telpa audzēkņiem ar pieeju bibliotēkai. Ēkas 2. stāvā atrodas Multimediju un Reklāmas dizaina izglītības programmas, kā arī datorklases.

Par jaunbūvi Alejas ielā stāsta arhitekts Andris Kokins: "Jaunbūves fasādei ir izvēlēts dabīgi rūsējošs metāls, kas ar laiku mainīs savu ārējo izskatu. Arī laikapstākļu ietekmē metāls mainīs savu krāsu. Mākslas skolai šāds formāts ļoti piestāv, jo tas ir radošs un inovatīvs risinājums, turklāt fasādes risinājumu papildina plašs skatlogs uz Alejas ielu, Jāņa Čakstes laukumu un tas nodrošinās abpusēju kontaktu starp skolu un pilsētu".

Būvniecības gada balvas misija ir popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas Republikas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji un citi.