Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) jaunbūvi Alejas ielā ir pieteikusi konkursam "Latvijas Būvniecības Gada balva 2020". Ēka, kas tikai pērn tik nodota ekspluatācijā, šobrīd izpelnījusies atzinību gan no skolas mācībspēkiem, gan audzēkņiem, gan arī liepājniekiem un pilsētas viesiem, portālu informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Ņemot vērā to, ka konkursa misija ir popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas Republikas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji u.c., LMMDV administrācija pieņēma lēmumu piedalīties konkursā.

"Jaunbūve Alejas ielā ir ilgi lolots sapnis, kas beidzot ir realitāte un ikdiena. Jaunbūves plānošana, celtniecība un mācību procesa uzsākšana jaunās telpās bija saviļņojošs mirklis gan pedagogiem, gan audzēkņiem. Tas bija vēsturisks mirklis, kas ieskicēs jaunu posmu skolas vēsturē. Par jaunbūves celtniecības procesu vēlos uzslavēt sadarbību ar arhitektu un būvniekiem, kas kvalitatīvi un savlaicīgi veica savu darbu, ieguldot tajā lielu rūpību un atbildību," stāsta LMMDV direktore Inga Auziņa.

Jaunajā skolas ēkā mājvietas ir Koka izstrādājuma dizaina (KID) izglītības programmai, Metālizstrādājuma dizaina izglītības programmai (MID), kā arī Interjera dizaina un Arhitektu izglītības programmām. Telpās atrodas arī juvelieru darbnīca, kompozīcijas klases un tehnoloģijas telpas, rasēšanas un projektēšanas klases, mūsdienīgi aprīkota atpūtas telpa audzēkņiem ar pieeju bibliotēkai.  Ēkas 2. stāvā atrodas Multimediju un Reklāmas dizaina izglītības programmas, kā arī datorklases.

Par jaunbūvi Alejas ielā stāsta arhitekts Andris Kokins: "Jaunbūves fasādei ir izvēlēts dabīgi rūsējošs metāls, kas ar laiku mainīs savu ārējo izskatu. Arī laikapstākļu ietekmē metāls mainīs savu krāsu. Mākslas skolai šāds formāts ļoti piestāv, jo tas ir radošs un inovatīvs risinājums, turklāt fasādes risinājumu papildina plašs skatlogs uz Alejas ielu, Jāņa Čakstes laukumu un tas nodrošinās abpusēju kontaktu starp skolu un pilsētu".  

Svinīgās ceremonijas laiks un laureātu paziņošana plānota 2021. gada marta sākumā. Konkursa norise, žūrijas vērtējums un godalgotie objekti tiks publicēti www.buvniekupadome.lv kā arī citos medijos. Visi pieteikumi būs iekļauti fotoizstādē, kas atradīsies Līvu laukumā Rīgā no 2021. gada februāra beigām līdz marta beigām.

Žūrijas komisijas sastāvā darbojas: Agrita Lūse (publiciste), Leonards Dubkēvičs, (būvuzraugs), Artūrs Brahmanis (mikroklimata eksperts), Ronalds Lūsis (Latvijas Restauratoru biedrības pārstāvis), Kristaps Ceplis (biedrības "Zaļās mājas" vadītājs), Jānis Dripe (arhitekts), Ligita Silkāne (arhitekte, NKMP), Kirils Loškarjovs (būvinženieris), Jānis Zolbergs (būvuzraugs), Antra Saknīte (arhitekte), Valdis Platais (restaurators), Anna Vasiļjeva (arhitekte), Gundars Vērpe (arhitekts), Paula Jansone (būvinženiere), Matīss Zemītis (arhitekts), Ināra Appena, Jānis Palamarčuks (BVKB).