Siltajā un saulainajā sestdienā Kārļa Zāles laukumā un kanālmalā notiekošie "Stinšu svētki Liepājā 2017" no mājām izvilināja tūkstošiem liepājniekus un mūsu pilsētas vietus.

Apmeklētāji varēja izmēģināt dažādas atrakcijas, izbaudīt kulinārijas piedāvājumus, iepirkties mājražotāju tirdziņos, apskatīt stintes ledus skulptūri un vienkārši jauki pavadīt laiku svaigā gaisā. Tika apēsti vairāki simti kilogramu jūrā ķertu stinšu.

Neskatoties uz šai zivij īpaši veltītiem svētkiem, tā sestdien bija nepielūdzama. Ja pagājušajā gadā mašķerēšanas sacensībās tika noķerta viena stinte, tad šogad rezultāts bija vēl sliktāks. Vairāk nekā 60 makšķerniekiem neizdevās izvilkt nevienu. Uzvarēja komanda, kas noķēra piecus stagarus.

Kā uzskata viens no organizatoriem Turaids Šēfers, šāda ļaužu masveidība parāda, ka svētki ir vajadzīgi, jo ziemā nav tik viegli izvilināt cilvēkus no mājām un sarīkot aizraujošus un interesantus brīvdabas pasākumus. Tomēr jāpadomā, vai mašķerēšanas sacensības nevajag rīkot atsevišķi. Tad, kad ir ledus, un tad, ka stinte nāk.