Otrdien, 23. janvārī, Liepājas Tirdzniecības kanālā tika veiksmīgi aizvadītas zemledus makšķerēšanas sacensības "Liepājas Stinte 2018".

Šī bija pirmā reize pēdējo četru gadu laikā, kad sacensības izdevās noorganizēt uz ledus. Kopīgais sacensību dalībnieku saķertais loms bija 9,76 kilogrami stinšu, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Kopumā sacensībās piedalījās 20 komandas no Liepājas, Tērvetes, Auces, Ventspils un arī Lietuvas. Kopā ar sacensību dalībniekiem bija arī pazīstamais vides pētnieks Māris Olte.

Sacensību rezultāti:
1.vieta – komanda "Slapjie Kalēti" (Ģirts Ločmelis, Dainis Viršilas) - 1,35 kg;
2.vieta – komanda "Udraliai" (Artūras Kubiliks, Tomas Kubiliks) - 0,91kg;
3.vieta – komanda "Vydmantai" (Astius Kupstis, Irmantas Služius) - 0,76 kg.

Pirmās vietas ieguvēji balvā saņēma dāvanu karti no medību un makšķerēšanas veikala "Ieroči" 200 eiro vērtībā, otrās vietas ieguvēji – 150 eiro vērtībā, savukārt trešās vietas ieguvēji – 100 eiro vērtībā. Savukārt pie Latvijā populārā žurnāla "Copes Lietas" abonementiem tika vēl seši vīri. Papildus balvām visi copes maču dalībnieki baudīja arī restorāna „Klondaika TEX-MEX Liepāja" pavāra Havjera Garsijas gaumē pagatavotās stintes.

"Tiešām liels gandarījums, ka beidzot copes mači izdevās. Noķērām ledu un noķērām arī stinti! Paldies visiem, kuri iesaistījās šajā savdabīgajā copes "zibakcijā". Mēs visi kopā – gan tiek kuri copēja, gan tie daudzie cilvēki, kuri palīdzēja šim pasākumam notikt, pierādīja, ka Liepājā viss ir iespējams!" ar gandarījumu uzsver sacensību organizators Turaids Šēfers.

Makšķerēšanas sacensības "Liepājas Stinte 2018" tradicionāli organizē Liepājas pilsēta sadarbībā ar SIA T&P "Sofijas laivas".

Jau ziņots, ka sestdien, 27. janvārī, no pulksten 11 Juliannas pagalmā norisināsies pasākums "Stinšu svētki". Pasākuma ietvaros notiks muzikālie priekšnesumi grupas "Sudden Lights" un Kristapa Šēnberga un grupas izpildījumā. Pasākuma vadītājs šogad būs Egons Reiters. Apmeklētāji varēs vērot vides dejas performances vairāku laikmetīgās dejas dejotāju sniegumā, klausīties elektroniskās dzejas lasījumu lāzeru pavadībā un apskatīt 3D projekciju akvāriju. Pasākuma noslēgumā pulksten 17 uzstāsies grupa "Astro’n’out".