Pēc iedzīvotāju sūdzībām par trokšņiem, kas naktīs neļauj gulēt, Liepājas dome sola iegādāties iekārtu skaņas līmeņa mērīšanai. Pieskatīs arī bāru „Brooklyn”.

Drīz pēc 16.jūnija publikācijas portālā „Seska kungs, liepājnieki naktīs grib gulēt!” nosūtīju arī iesniegumu pašvaldībai. Kad atbildes nebija, pēc mēneša vēlreiz rakstīju pašvaldības policijai, aicinot ierobežot pludmales bāru "bumsīšanu" 24 stundas diennaktī, jo tas traucē naktsmieru.

Aizvadītās nedēļas nogalē Pašvaldības policija mani informēja, ka "ka par iesniegumā 21.07.2014. ar Nr. 1-12/1504 minētiem faktiem ir uzsākta administratīvā lietvedība" un par tālāko lietas virzību es tikšu informēta. Lai arī nācās gaidīt divus mēnešus, saņēmu arī Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieka sabiedrisko attiecību jautājumos Andreja Rjabceva sagatavoto atbildi. Tajā teikts:

„Ņemot vērā iedzīvotāju sūdzības par pludmalē esošo vasaras kafejnīcu radīto troksni naktīs, Liepājas pilsētas domē situācija pārrunāta gan ar Pašvaldības policiju, gan atpūtas vietu īpašniekiem, mēģinot rast visām pusēm pieņemamu risinājumu.

Kā rāda Pašvaldības policijas novērojumi, iedzīvotāju sūdzības par pludmales kafejnīcu radīto troksni naktīs saņemtas gan no Siguldas ielas apkaimes, gan zvanījuši iedzīvotāji arī no pilsētas centra namiem un pat Siļķu ielas, kas norāda uz to, ka skaņas tiek nestas uz dažādiem pilsētas mikrorajoniem atkarībā no vēja virziena. Līdz šim Pašvaldības policijas rīcībā nebija iekārtu trokšņa līmeņa mērīšanai, līdz ar to bija ierobežotas iespējas kontrolēt, kādā skaļumā pludmales kafejnīcas nakts laikā atskaņo mūziku un vai skaļums atbilst normatīvajos aktos pieļaujamajam trokšņa līmenim.

Šobrīd pieņemts lēmums Pašvaldības policijai darba vajadzībām iegādāties ierīces skaņas līmeņa mērīšanai, kas ļaus operatīvāk reaģēt uz iedzīvotāju sūdzībām par troksni naktī un nepieciešamības gadījumā arī vērsties pie atpūtas vietu īpašniekiem, lai ierobežotu atskaņotās mūzikas skaļumu.”

Kad iekārta varētu tikt iegādāta, Rjabcevs nesaka, bet ir skaidrs, ka šajā sezonā tā jau vairs nebūs nepieciešama. Vismaz, lai mērītu skaņas līmeni pludmales bāru „bumšiem”.
 
Atbildes no dažādām institūcijām saņēmuši arī 33 liepājnieki no Sienas ielas 12 apkaimes, kas sūdzējās par bāra „Brooklyn” darbošanās „blakusefektiem” (sk. portāla publikāciju „„Brooklyn” naktsdzīve nomocījusi apkaimes iedzīvotājus”) – sadzērušamies klientiem, kas naktī pie bāra uz ielas ne tikai bļaustās, bet arī kārto dabiskās vajadzības, jo bārā tualete nav pieejama; automašīnām, kas nakts laikā piebrauc pie bāra un skaļi atskaņo mūziku utt.

Pašvaldības policijas sniegtajā atbildē teikts, ka no iedzīvotāju vēstules saņemšanas brīža (17.jūlijs) notiek bāram pieguļošās teritorijas pastiprināta apsekošana. Rezultātā mēneša laikā uzsāktas vairākas administratīvās lietvedības – gan par Alkoholisko dzērienu aprites likuma pārkāpumiem, gan huligānismu.

Kā portālu informēja pašvaldības policijā, kāds 1986.gadā dzimis trokšņotājs par pārkāpumu 31.jūlija naktī pie Siena ielas 12 jau saņēmis sodu – septiņdesmit eiro. Par Alkoholisko dzērienu aprites likuma pārkāpumiem vēl turpinoties administratīvās lietvedības process.

Valsts policija raksta, ka veikusi pārrunas ar bāra īpašnieku – SIA „Kapriz” pārstāvi, kurš apgalvojis, ka bārā ir apmeklētājiem brīvi pieejama tualete, neesot apstiprinājušies arī fakti par dzērienu tirgošanu nepilngadīgajiem un čeku neizsniegšanu. Tomēr Valsts policija sola, ka „veikalam-bāram Siena ielā 12 un tā tuvākai apkārtnei tiks pievērsta pastiprināta uzmanība”.

Formālu atbildi sniedzis arī Valsts ieņēmumu dienests, kas izskatījusi iesniegumu par „iespējami nelikumīgām darbībām alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībā SIA „Kapriz” [..] un informē, ka VID Akcīzes pārvaldes amatpersonas atbilstoši kompetencei pārbauda iesniegumā minētos faktus, kā arī ņems tos vērā turpmāko kontroles pasākumu laikā”.

Tā kā vēstules autori bija vērsušies arī pie deputātiem, valdošā koalīcija acīmredzot uzdevusi izpilddirekcijai tik galā ar sūdzību.

Puse no domes izpilddirektora Edgara Rāta parakstītās atbildes veltīta citu institūciju atbildības sfēru aprakstam, bet atbildes otrajā daļā teikts, ka pēc sūdzības saņemšanas pašvaldībā „nekavējoties tika sasaukta darba grupas sanāksme”, kurā bijuši domes struktūrvienību, Būvvaldes un pašvaldības policijas pārstāvji.

Pašvaldības policijai uzdots veikt pārbaudes savas kompetences ietvaros, savukārt uz Būvvaldi uzaicināta bāra telpu īpašniece, „sniegt paskaidrojumus”.

Kā portālam sacīja viens no 33 vēstules parakstītājiem, pēdējā laikā tiešām ap bāru nav manīti dzērāju pūļi, un arī naktsmiers netiek traucēts. Tomēr, kā atzina bāra kaimiņš, nekādas pārliecības, ka tā arī paliks, neesot.