Pērn septembrī portālā publicētā videofilma par skandalozā bāra "Brooklyn" naktsdzīvi kalpojusi par uzskates materiālu policistu ētikas mācībām.

To portālam apliecināja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis. Viņš pastāstīja, ka pēc tam kad pērn jūlijā 33 apkārtējo māju iedzīvotāji nosūtījuši vēstuli dažādām instancēm, sūdzoties par neciešamo trokšņošanu naktīs ap Siena ielā 12 esošo bāru "Brooklyn", kā arī pēc tikšanās ar iedzīvotāju pārstāvjiem, uzsākta arī dienesta pārbaude par iespējamu policijas dienesta transporta izmantošanu citām vajadzībām.

Pārbaudē gan nav apstiprinājies, ka transports ticis izmantots ļaunprātīgi.

"Videofilma, kurā redzami arī policijas darbinieki, parādījās pēc tam, kad pārbaude jau bija veikta," skaidroja Grūbis.

Taču reģiona policistu mācībās šī filmiņa vairākkārt tikusi izmantota kā uzskates līdzeklis, lai skaidrotu policijas darbiniekiem ētikas un disciplīnas jautājumus, parādītu, kā viņi paši un viņu uzvedība izskatās "no malas".

"Septembrī tieši tika izdots jaunais Valsts policijas ētikas kodekss, un iecirkņos notika mācības. Tur arī analizējām šo uzfilmēto materiālu," pastāstīja Grūbis.

Jau vēstīts, ka pērn 17.jūlijā 33 liepājnieki, bāra "Brooklyn" kaimiņi, parakstīja vēstuli pašvaldībai un tiesībsargājošām instancēm, sūdzoties par naktsmiera traucēšanu – nemitīgu automašīnu kursēšanu, skaļu mūziku, bļaustīšanos nakts laikā (bārs atvērts no pulksten 20 līdz 6 rītā), kā arī apkārtnes piemēslošanu un dabisko vajadzību kārtošanu, kur pagadās.

Septembrī portāla rīcībā nonāca videomateriāls par vienas nakts notikumiem pie bāra "Brooklyn", kurā figurēja arī Valsts policijas personāžs.