Lai maksimāli samazinātu liepājnieku inficēšanās riskus ar koronavīrusu "Covid-19" un ierobežotu iedzīvotāju pulcēšanos un kontaktēšanos, no šodienas, 27.marta, Liepājas pilsētas dome izdevusi rīkojumu par visu publiski pieejamo laukumu ar ielu vingrošanai paredzēto aprīkojumu (āra trenažieriem) slēgšanu, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

No šodienas ir slēgts arī Jūrmalas parka skeitparks, kur pēdējā laikā vienkopus pulcējās daudz jauniešu. Ir uzsākta visu divpadsmit laukumu norobežošana ar brīdinājuma lentām. Atgādinām, ka par Valsts policijas aizlieguma lentu neievērošanu vainīgā persona var tikt sodīta ar naudas sodu.

Pašvaldība aicinājusi arī namu apsaimniekotājus, kuru pārziņā ir publiski pieejami laukumi, ierobežot tiem piekļuvi.

Ņemot vērā, ka  infekciju izraisošais koronavīruss izplatās arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem, ir būtiski maksimāli izvairīties no pieskaršanās publiski pieejamiem priekšmetiem, kas nav dezinficēti.

Jau informēts, ka pagājušajā nedēļā tika slēgti arī ārā publiskie bērnu rotaļu laukumi.

Lai pasargātu sevi no inficēšanās, atgādinām iedzīvotājiem, ka ir ļoti svarīgi palikt mājās, neapmeklēt sabiedriskas vietas un nebraukt ar sabiedrisko transportu, pakalpojumus, konsultācijas un informāciju saņemt attālināti, ievērot divu metru attālumu no citām personām, regulāri mazgāt rokas ar ziepēm un ūdeni vismaz 20 sekundes un ar rokām nepieskarties sejas zonai (mutei, acīm vai degunam).

Aicinām iedzīvotājus, īpaši gados vecus cilvēkus, cilvēkus ar novājinātu imunitāti un ar hroniskām slimībām, pēc iespējas retāk apmeklēt sabiedriskas vietas, tai skaitā veikalus un aptiekas, un mazāk izmantot sabiedrisko transportu.