Skates "Gada labākā būve Latvijā 2020" žūrija apstiprinājusi otrās vērtēšanas kārtas objektu sarakstu – 90 būves astoņās nominācijās.


Skaitliski šogad visvairāk pieteikumu saņemts no Rīgas un galvaspilsētas tuvējās apkaimes, taču divās nominācijās ir arī vairāki Liepājas objekti. Nominācijā "Inženierbūve" skatei pieteikti 18 objekti, tostarp arī Liepājas ostas ūdens infrastruktūras uzlabošana – hidrotehnisko būvju atjaunošana un pārbūve; Ostas vidējo vārtu pārbūve; Kuģu tauvošanās vietas izbūve; Brīvostas aizsargbūvju atjaunošana un pārbūve.


Arī nominācijā "Pārbūve" otrajā kārtā tiks vērtētas18 ēkas, starp kurām arī ēkas pārbūve un teritorijas labiekārtojums Peldu ielā 5, jahtu ostas piestātne, Vecajā Ostmalā 39 un Liepājas reģionālās slimnīcas ēkas pārbūve un teritorijas labiekārtojums, 1.kārta un 3.kārta.


Otrajā kārtā neviena Liepājas objekta nav kategorijās "Ainava", "Dzīvojamā jaunbūve", "Publiskā jaunbūve", "Ražošanas ēka", "Restaurācija", "Koka būve", "BIM objekti".


Skate "Gada labākā būve Latvijā" tiek rīkota ar mērķi noteikt un popularizēt viskvalitatīvāk uzbūvētās, ekspluatācijā efektīvākās un drošākās būves Latvijā.