Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde iecerējusi Vecajā ostmalā 39 (starp Tramvaja tiltu un viesnīcu "Promenāde") uzbūvēt jaunu jahtu servisa centru.

Janvāri Liepājas būvvalde Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldei izsniegusi būvatļauju, portālam apstiprināja pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns. Pēc viņa teiktā, tā būs "viegla karkasa, angāra tipa būve". Projekta autors ir arhitekts Andris Kokins.

Tā kā iecerētā būve atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā, Liepājas SEZ pārvaldei bija nepieciešams arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas saskaņojums, kas, pēc Kalna teiktā, ir saņemts.

Liepājas SEZ pārvaldes aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis portālam pastāstīja, ka ēku – jahtu reģistrācijas un minimālā servisa (duša, tualete) centru – bijis plānots uzbūvēt jau šogad, taču aizkavējies finansējums Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības projektam "Jahtu ostu standartizācija", kura ietvaros arī paredzēts sakārtot Liepājas jahtu ostu.

"Līdz ar to, visticamāk, servisa centra būvniecība notiks tikai 2017.gadā," sacīja Poņemeckis. Pēc viņa teiktā, "servisa ēka ir projekta mazākā daļa, galvenais ir savest kārtībā piestātni". Tas tikšot darīts jau šogad un neatkarīgi no tā, vai šim mērķim būs vai nebūs Eiropas nauda.

Šobrīd jahtu servisa centrs nomā telpas viesnīcas "Promenāde" ēkā.