Vairāki Dienvidrietumu mikrorajona iedzīvotāji sūdzas par viņuprāt nolaidīgo teritorijas sakopšanu ap dīķiem un tur strādniekus aizdomās par putnu bendēšanu.

Piektdien portālam zvanīja Solveiga Veide, kas dzīvo daudzdzīvokļu namā blakus vienam no dīķiem pie tirdzniecības centra „Baata”. Sieviete bija līdz sirds dziļumiem sašutusi par to, kā iepriekšējās dienas strādājuši sabiedriskajos pagaidu darbos nodarbinātie – tā sauktie „simtlatnieki”: „Neredz neviena zinoša cilvēka, kas strādniekus kontrolētu vai norādītu, kas darāms. Bija skaists irbenāju krūms, to nozāģēja, niedres nopļāva un atstāja ūdenī, lai pūst. Tiem gružiem, kas te jau bija, tagad nākuši klāt arī „simtlatnieku” atstātie, neviens tos nevāc. Izskatās vēl šausmīgāk, nekā bija iepriekš!”

Bet te kāda cita liepājnieka portālam atsūtītā e-pasta vēstule, kurā uzdota virkne jautājumu pašvaldības Vides un veselības daļai:

„Kāpēc, kad biju Liepājas domē, Vides nodaļā, runājot toreiz par beigtām pīlēm, viņi atbildēja, ka tas neattiecas uz viņiem un teica zvanīt pašvaldības policijai, bet vakar zvanot pašvaldības policijai un runājot par gulbjiem, man atbildēja, ka tas neattiecas uz viņiem un nosūtīja tālāk zvanīt Valsts policijai?

Kā Liepniecei vispār var ienākt prātā sūtīt strādnieku komandu pie „Baatas” dīķiem masveidīgi un vienlaicīgi ar vairākiem trimeriem un motorzāģiem pļaut niedres un zāģēt krūmus, terorizēt gulbjus kamēr mazuļi mācās lidot? Un kas tur īsti notika? Jo pēc tam sākās visas problēmas.

Ir jau zināms, ka gulbji nav kā pīles, kas vienkārši lido prom, viņi paliek un aizsargā savus mazuļus līdz galam. Vai šie strādnieki ir saistīti ar kādām provokācijām? Jautāju tāpēc, ka visu vasaru līdz tam laikam [kad parādījās strādnieki] viss bija normāli, un pēc šo strādnieku darba tika novērots, ka vienam gulbim lauzts kakls, citam ievainots spārns un vēl viens klibo, bet pārējie pazuduši.

Nav skaidrs, vai beigtos gulbjus savākusi pašvaldības organizācija vai kāds cits? Cik to ir un kur viņi palikuši?

Vai Vides nodaļa ir atbildīga par šādu gadījumu, un, ja ne, tad kurš?

Vai Liepniece vēl joprojām nav bijusi pie „Baatas” dīķiem novērtēt situāciju?

Vai Liepniece pēc mirušā gulbja analīžu saņemšanas ir rakstījusi policijai par to, ka jāpievērš vairāk uzmanības vietai?

Skaidrs ir viens, ka pašvaldības policiju neinteresē izpētīt iespējamo vardarbību pret gulbjiem. Vai Vides nodaļa tagad rūpēsies par šiem bezvecāku mazuļiem un kas notiks tālāk ar viņiem, ja viņi būs tik laimīgi un paliks dzīvi?”

Vienīgā atbilde, ko portāls vakar saņēma no Liepājas domes uz šo jautājumu virkni, ir šāda:

„Barojot gulbjus, tie pierod pie cilvēka klātbūtnes un nemūk. Aicinām iedzīvotājus, ja tiek pamanīta aizdomīga cilvēku rīcība gulbju tuvumā, ziņot pašvaldības policijai”.

Vakar sazinoties ar Valsts policiju, saņēmām atbildi, ka neviena no pašvaldības amatpersonām nav rakstījusi iesniegumu par gulbja nonāvēšanu, lai gan vardarbība pret dzīvniekiem ir krimināli sodāma. Kā jau rakstījām, ekspertīzes rezultāti apliecināja, ka putnam lauzts kakls, un visticamāk tas ir cilvēka roku darbs.

Par tā saukto „simtlatnieku” darbošanos uzdevām jautājumu darbu organizētājam, pašvaldības aģentūras „Nodarbības projekti” direktoram Zigmundam Cīrulim.

Viņš pastāstīja, ka dīķu apkārtne esot jauns objekts, līdz šim tas nav bijis uzticēts aģentūrai. Teritorijas sakopšana tikko esot sākusies, un darbi vēl nav beigušies.
Cīrulis noliedza, ka zāģēšana notikusi bez saskaņošanas – Apstādījumu uzraudzības komisija jau vasarā esot apsekojusi šo teritoriju un pieņēmusi lēmumus, kas jāzāģē, kas ne.

Taču tieši to, ko iedzīvotāji visvairāk vēlas – lai tiktu iztīrīti paši dīķi – pagaidu darbu strādnieki nedarīšot, jo ūdenstilpju apkopšana esot pārāk specifiska, portālam sacīja Cīrulis.

Vai šādas amatpersonu atbildes liepājniekus apmierinās? Visdrīzāk, ka ne.