Šajā nedēļas nogalē visi interesenti tiek aicināti Karostā uz bezmaksas pasākumiem – kultūrizglītojošu lekciju un aizraujošu ekskursiju.

Šonedēļ lekciju un ekskursiju vadīs vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš. Sestdien, 30.jūnijā, pulksten 11 sāksies divu stundu lekcija “Karostas plānojums, būvniecība un arhitektūra”. Lekcija notiks Karostas cietumā.

Svētdien, 1. jūlijā, pulksten 11 pie Karostas cietuma sāksies ekskursija. Galvenie apskates objekti šoreiz būs Karostas ūdenstornis un pamestās artilērijas noliktavas. Ūdenstornis ir tūristiem ikdienā nepieejama apskates vieta, tomēr tas ir svarīgs objekts, kas saistīts ar Karostas būvvēsturi. Daudzi droši vien nezin, ka ūdenstornis ir bijis nozīmīgs punkts Liepājas aizstāvēšanā 1919.gadā.

Savukārt ekskursijai uz bijušajām artilērijas noliktavām, sauktām arī par “piroksilīna pilsētiņu” būs vairāk ekspedīcijas raksturs. Šis industriālais objekts aptver vairāk nekā 36 hektāru platību.
Ekskursijai vēlams pieteikties iepriekš pa tālruni 26369470, ekskursijas ilgums – aptuveni 3 stundas.

Projektu “Karosta atver durvis” finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas dome NVO konkursa ietvaros, informē Karostas glābšanas biedrības pārstāve Monta Krafte.