Nesen portāls irliepaja.lv rakstīja par autobusu pieturu Lielajā ielā pie viesnīcas "Līva", kurai vairākus mēnešus bija sadauzīts vitrīnas stiklojums. Savā ziņā šāda vitrīna, kurā tobrīd atradās "Liepājas mākslas foruma" reklāmas plakāts, degradē pašu reklamējamo notikumu. Šobrīd vitrīnas stiklojums nomainīts pret necaurspīdīgu plastikāta paneli. Arī tāds var būt risinājums, lai gan gribētos, lai vismaz pilsētas centrā esošā galvenā sabiedriskā transporta pieturvieta ar reklāmas vitrīnām, nojumi un soliņiem ir ne tikai jumts virs galvas un trīs plaknes vēja aizturēšanai (visur nav pat šādas "ekstras"), bet arī skaists dizaina elements pilsētas ielās.


Autobusu pietura Lielā ielā. Foto: irliepaja.lv.


Gribētos arī, lai visas – gan autobusu, gan tramvaja – pieturvietas būtu būvētas no kvalitatīviem materiāliem, kas nesarūsē pēc pāris mēnešiem un kurās esošie soliņi ir krāsoti ar krāsu, kas nenobrūk tāpēc vien, ka uz tiem regulāri sēž autobusus vai tramvaju gaidošie, un pie kurām esošās miskastes arī ir estētiskas un praktiskas (nepieejamas vārnām un kaijām), un kuras drīz vien pēc uzstādīšanas nevar "noplūkt" kā sapuvušus ābolus no koka. Jā, un arī pieturvietu tukšie "logi", lai arī regulāri tiek tīrīti, tomēr bez krāsainiem plakātiem izskatās skumīgi un nespodri. Kāpēc tajos visos nevarētu būt kāda teātra vai koncerta afiša vai kas cits informējošs, izglītojošs utt.?


Soliņš Komunālās pārvaldes apsaimniekotajā tramvaja pieturā Rakstvežu ielas galā. Foto: irliepaja.lv.


Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls izskaidroja, kāpēc tik ilgi pilsētas centrā bija redzama sadauzītā vitrīna:

"Nākamās nedēļas laikā (oktobra sākumā) pieturvietā pie "Līvas" reklāmas stendā tiks nomainīts izsistais stikls. Stikla nomaiņa iekavējās tāpēc, ka apsaimniekotāja noliktavā nebija rezerves stikla, bet jaunu pakešu pasūtīšana un piegāde kavējās pandēmijas izraisīto ierobežojumu un traucējumu dēļ".


Cits soliņš Komunālās pārvaldes apsaimniekotajā tramvaja pieturā Kr. Valdemāra ielā pie kādreizējās Katoļu sākumskolas. Foto: irliepaja.lv.


Savukārt par informācijas ievietošanas pilsētas īpašumā esošajos reklāmas stendos, pēc Štāla teiktā, atbildīgā ir pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa (SAMD), kas dod darba uzdevumus "kur, kad un kādas reklāmas izvietot".  

Taču, izrādās, ka visām pieturvietām nav viena saimnieka – kā portālu irliepaja.lv informēja SAMD vadītāja Zita Lazdāne, pieturvietās esošos reklāmas stendus ar saturu "aizpilda" arī citi.

"Pašvaldība Būvvaldes personā ir noslēgusi tīklu reklāmas līgumus ar SIA "JCDecaux" un SIA "Hesburger". Šiem uzņēmumiem piederošajos reklāmas objektos, kas atrodas pieturvietās, uzņēmumi paši izvieto savu reklāmu.  SIA "JCDecaux" pieder 18 stendi, savukārt un SIA "Hesburger" – pieci stendi. Uzņēmumi Būvvaldei regulāri iesūta grafiku, kādas reklāmas tiks izvietotas turpmākajā mēnesī, tiek aprēķinātas reklāmas nodevas, skaidroja Lazdāne."


Tramvaja pietura Rakstvežu ielas galā. Foto: irliepaja.lv.


Runājot par pieturvietu tehnisko stāvokli, Komunālā pārvalde nenoliedz, ka atsevišķas pieturvietas ir jāremontē un pat jāpārbūvē, piemēram, pieturvietas paviljons, kas atrodas blakus Pētertirgum, iepretī veikalam "Maxima".

"Komunālā pārvaldes plānos ir veikt šās vietas pārbūvi. Paviljona konstrukcijas, krāsojums un iekārtojums ir nokalpojis. Pieturvietā ir ļoti neērta autobusu piebraukšana un gājēju pārvietošanās. Šeit ir nepieciešams komplekss risinājums un atbilstoši finansējumam, kas būs pieejams nākamajos gados, izmaiņas notiks."


Autobusu pietura pie nama Lielā ielā 12. Foto: irliepaja.lv.


Štāls arī sola, ka pārvalde izskatīs iespēju nomainīt vecās, zemās betona atkritumu urnas pret jaunā parauga urnām.

Ja iedzīvotājiem ir savas pretenzijas pret Komunālās pārvaldes apsaimniekotajām pieturvietām, tad arī pārvaldei ir iebildumi pret atsevišķu pilsoņu rīcību:


Pietura Lielā ielā, kurai ilgstoši bija izdauzīts viens reklāmas stenda stikliem. Foto: irliepaja.lv.


"Nereti saskaramies ar nepatīkamu parādību – ievērojamā skaitā pieturu pēc to uzkopšanas iedzīvotāji sīkajiem atkritumiem paredzētajās atkritumu urnās regulāri ievieto no mājām atnestus pilnus sadzīves atkritumu maisus. Bez tam regulāri ir gadījumi, kad kāds izdauza pieturvietu stiklus un stiklotās virsmas vai citas plaknes apzīmē ar krāsu baloniņiem – tādejādi nereti ir traucēta sabiedriskā transporta maršrutu shēmu vai arī reklāmas stendu satura uztvere, rodas netīrības un nesakoptības iespaids, bet, neraugoties uz visu, uzņēmums "Tranzīts - L" pieturvietas regulāri sakopj un sakārto," atbildē portālam irliepaja.lv raksta Štāls.