Saistībā ar pērn Liepājas domes sēdē apstiprināto Liepājas valstspilsētas pašvaldības nolikumu, kas tostarp nosaka arī izglītības iestāžu nosaukumu maiņu, attiecīgi tika pārdēvēti vairāki autobusa maršruti un pie skolām esošās sabiedriskā transporta pieturvietas, portālu informēja Liepājas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".

Maršruts 1S "Slimnīca – 15. vidusskola" pārdēvēts par "Slimnīca – Oskara Kalpaka vidusskola", maršruts 2S "Mirdzas Ķempes iela – 15. vidusskola" pārdēvēts par "Mirdzas Ķempes iela – Oskara Kalpaka vidusskola", savukārt maršruts 22S "Atmodas bulvāris – 15. vidusskola" par "Atmodas bulvāris – Oskara Kalpaka vidusskola".

Arī pieturvietu nosaukumi pie izglītības iestādēm mainīti. Pieturvieta "3. pamatskola" pārdēvēta par "Piemares pamatskola", "5. vidusskola" par "Olimpiskais centrs", "6. vidusskola" par "Raiņa vidusskola", "15. vidusskola" par "Oskara Kalpaka vidusskola". Un, kā jau informēts iepriekš, tramvaja pieturvietai "Kurzeme" mainīts nosaukums uz "Rožu laukums".


Lasītāja foto.


Jaunie pieturvietu nosaukumi šobrīd ir ievadīti gan informāciju sistēmās, gan nomainīti uz pieturvietās esošajām zīmēm, tāpat ierunāti arī jauni audio, kas tiek atskaņoti sabiedriskajā transportā.  

Pieturvietu nosaukumus Liepājas valstspilsētā nosaka Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes Transporta infrastruktūras komisija. Aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports" decembrī komisijai iesniedza priekšlikumus par pieturvietu nosaukumu izmaiņām, kas tika apstiprinātas, pēc kā secīgi tika veiktas visas turpmākās tehniskās darbības.